Haberler

KDV İNDİRİMİ DENETİMLERİ BAŞLADI

296
16-02-2022

Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Marketlerde Denetim Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gidilen temel gıda ürünlerindeki yüzde 7’lik KDV indirimi, geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren uygulamaya alındı. Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Denetim Birimi Ekipleri, şehir genelindeki zincir marketlerde fiyat, etiket ve gıda denetimi yaptı.

Yüzlerce Ürün İncelendi

Yapılan denetimlerde; marketlerdeki yüzlerce ürünün son kullanma tarihlerine bakılırken; etiket ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığı ve yüzde 7’lik KDV indiriminin uygulanıp uygulanmadığı incelendi.

Denetlenen işletmeler Zabıta Müdürlüğü Gıda Denetim Birimi’ne bağlı gıda mühendisleri tarafından insan sağlığına uygun ürün satışı ve hijyen konusunda da değerlendirildi.

Denetimler Sıklaşacak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kurnaz, hafta başında alınan yüzde 7’lik KDV indirimi kararının ardından ilgili denetlemelerin gerçekleştirilmesi için harekete geçildiğini anlatarak, “Vatandaşımızın sağlığı ve ekonomik refahı bizler için çok önemli. Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimizin başladığı denetimlerde de hedeflediğimiz şey, öncelikli olarak bu iki hususun istisnasız uygulanması. Bu anlamda denetimlerimiz sıklaştırılacak” ifadelerini kullandı.

Kurnaz ayrıca, denetim yapılan konularda şikayetleri bulunan vatandaşların karşılaştıkları olumsuzlukları ALO 153 Çağrı Merkezi’ne bildirebileceklerini hatırlattı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: MERHUMLARIN ANISINA DÜZENLENEN FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI 100. YIL KURTULUŞ KONSERLERİ AHMET ŞAFAK İLE BAŞLADI GURBETÇİ FESTİVALİ RENKLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI KAYAAĞIL TERMAL TESİSİ'NDE YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI GENÇ KUŞAK FEST GÖRKEMLİ AÇILIŞ TÖRENİYLE BAŞLADI KARDEŞ ÜLKELER FUTBOL TURNUVASI DOSTLUKLA BAŞLADI KALPLER YENİDEN BİR ARADA, GÖNÜL BULUŞMALARI BAŞLADI! KUM VOLEYBOLU TURNUVASI NEFES KESEN İLK MAÇLA BAŞLADI UŞAK'IN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI AİLE ATÖLYESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
uşak uşak belediyesi ZABITA denetim mehmet çakın kdv