Haberler

Kentsel Dönüşüm'de Konutların Kura Töreni Gerçekleşti

2399
13-03-2017

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Uşak Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi'nde konutların kura çekiliş töreni yapıldı. 14 Mart Salı günü saat 10.00'daysa dükkanların kura töreni gerçekleşecek.

Atatürk Kültür  Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle hak sahipleri evlerine kavuştu. Törene Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın yanı sıra Uşak Valisi Ahmet Okur, Milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay, TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, protokol üyeleri ve hak sahipleri katıldı. Kura töreninde noter huzurunda yapılan çekilişle 1051 konuttan 698 tanesi hak sahiplerine verildi. Hak sahibi vatandaşlar konutlarına kavuşmanın heyecanını yaşadı.

2006 yılında başlanan projenin son dönemecine girildiğini ifade eden TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, "Eski Belediye Başkanlarımız ve şuan ki Belediye Başkanımız Nurullah Bey ve ekibinin gayretli çalışmaları ile bu noktaya geldik. Kurumum adına kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

Konyalıoğlu, "2006 yılında zamanın Belediye Başkanı ile yaptığımız protokol anlaşmalarıyla ülkemiz adına büyük ölçekli Kentsel Dönüşüm Projelerinden biri olan Uşak Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesini hayata geçirdik. Kentsel Dönüşüm Projeleri sadece mekansal yenilemeler ve düzenlemeler yapmanın ötesinde, sosyal dönüşümü de tetikleyen bir takım unsurları içerir. Uşak bu proje ile yeni sosyal alanlar kazanacak ve yeni bir kent merkezine kavuşacak. Bu alan Uşak merkezinin ana iskeletini oluşturacak. Uşak projemiz diğer illere örnek teşkil eden bir projemizdir. 450 Milyon TL'lik bir yatırım yaptığımız bu proje de bugün 1051 konuttan 698 tanesinin hak sahipleri için kurasını çekeceğiz. Yarın da 922 dükkanımızdan 429 tanesininin kurasını çekerek hak sahiplerine teslim edeceğiz. Hedefimiz en kısa süre içersinde sizlere konutlarımızı teslim etmek. Kuramız ve Kentsel Dönüşüm alanımız hayırlı uğurlu olsun." sözlerini kullandı.

Uşak adına tarihi günlerden birini yaşadıklarına değinen  Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaklaşık 10 yıldır süren bir çalışmada mutlu sona gelindiğini ifade etti.

Başkan Cahan "Mutluyuz, gururluyuz çünkü yeni bir kent merkezi inşa ediyoruz. Uşak'ı hep birlikte yeniliyor ve güzelleştiriyoruz.  Yeni belediye binamızıda bu alanın tam ortasına inşa edeceğiz. Defterdalık binamız da bu projenin içinde olacak. Önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde bu binaların faaliyete geçmesi ile mecburiyet caddesi diye tabir ettiğimiz kent merkezinden, yeni bir oluşumun merkezine geçmiş olacağız. Yeni sosyal alanları, geniş yolları ve ıslah olan Dokuzsele Deremiz ile Türkiye'ye örnek olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. İlkler şehri olan Uşak'ımızda sanayiden, konut ve ticaret alanına dönüştürelen ilk proje olma özelliğini taşıyor. Şehrimizin yeni merkezi hayırlı olsun. Ayrıca 2006 yılında bu bölgede Kentsel Dönüşüm hareketini başlatan o dönemin Belediye Başkanı Mesut Apaydın'a ve o günden bu güne projenin hızlı bir şekilde yapılmasına imza atarak katkı sağlayan hak sahiplerine teşekkür ediyorum. Şimdiden hak sahibi kardeşlerime hayırlı olsun." açıklamalarında bulundu.

Uşak Valisi Ahmet Okur ise, "Değişimler her zaman risktir. Sıkıntılar ve endişelerle başlar. Başlangıçtaki o heyecanla, bugün olduğu gibi güzel sonuçlar ortaya çıkar. Bugün konutlarımızın kura çekimini gerçekleştiriyoruz. Uşak'a ve hak sahiplerine hayırlı olsun. İnşallah ilerleyen zamanda kentsel dönüşüm alanının tamamen hizmete girmesi ile Uşak daha da değişecek ve gelişecek." diye konuştu.

Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekilişi yapıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: GENÇ KUŞAK FEST GÖRKEMLİ AÇILIŞ TÖRENİYLE BAŞLADI Çukurağıl Köyünden Ayşe Temel Ali Osman Kural Çukurağıl Köyünden Ramazan Dinçer Çukurağıl Köyünden Ramazan Temel ANITTEPE TOKİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ Merkez Çukurağıl Köyü'nden Mehmet Çakmak Eşme Yeleğen Kasabası'ndan Ömer Kuran Merkez Çukurağıl Köyü'nden Mehmet Kaya 2021 Yılı Kurban Kesim Noktaları ile Uyulması Gereken Kurallara İlişkin Önemli Duyuru
uşak uşak belediyesi nurullah cahan toki kura kentsel döşüm