Haberler

​Konsept Caddeler ve Yeni Işıklandırma Çalışmaları Devam Ediyor

3303
30-09-2016

Konsept Caddeler ve Yeni Işıklandırma Çalışmaları Devam Ediyor

Cahan, “İlimizde Kent Havasını Projelerimizle Yakalıyoruz”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yapılan yeni ışıklandırmalar konusunda çalışmaların devam ettiğini belirtti. Cahan, “Büyük beğeni kazanan yeni ışıklandırmalarımız ve konsept cadde projemiz Barbaros Caddesi, Küçük Çarşı Mevki ve Çivril Caddesi’nde (Halil Kaya Gedik Bulvarı) devam edecek. Bu bölgelerde elektrik hatları yer altına alınacak” dedi.

Uşak Belediyesi’nin kentin ana caddelerinde başlattığı sihirli dokunuşlar devam ediyor. Konsept caddeler projesiyle birçok ana cadde ve yol yeniden hayat buluyor. Yenilenen caddelerde modern ışıklandırmalar, kaliteli asfaltlar ve yaya dostu kaldırımlar yapılırken, çalışmaların devam edeceği konusunda bir müjde daha geldi. Buna göre Barbaros Caddesi, Küçük Çarşı Mevki ve Çivril Caddesi de(Halil Kaya Gedik Bulvarı) ışıklandırmaları ve yeni yüzüyle beğeni kazanacak. Konu hakkında OEDAŞ yetkilileriyle görüşmeler yapılırken, hatların yer altına alınması konusunda start verildi.

Üç bölgede daha çalışma başlıyor

“İlimizi aydınlatmaları ve modern yüzüyle örnek bir şehir haline getiriyoruz” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak’ın bilinen eski yüzünü değiştirmek adına başladığımız çalışmalarda caddelerimizin yenilenmesi büyük önem arz ediyordu. Artık eski tip caddelerin yerine kent havasını şehrimize yaşatacak modern ve konsept caddelere imza atmak için kolları sıvamıştık. Bu konuda gerekli adımları atmıştık. Konsept haline gelen caddelerimiz ise hemşehrilerimiz tarafından öz çekim mekanları haline geldi. Dışarıdan gelen misafirlerimiz de Uşak’ın yeni yüzüne hayran kalıyor. Biz bu çalışmaları genişleterek kentimizin birçok bölgesine yayacağız. Bu konuda elektrik hatlarının yer altına alınması adına OEDAŞ ile ortak çalışmamız sürüyor. Yaptığımız görüşmeler neticesinde üç önemli bölgemizde daha hatları yer altına alarak konsept cadde çalışmamızın başlayacağı konusunda müjde vermek istiyorum. Yenilenen ve güzelleşen caddelerimizin arasına Barbaros Caddesi, Küçük Çarşı Mevki ve Çivril Caddesi de katılıyor” dedi.

Çalışmalar devam edecek

Çalışmaların yıl sonuna kadar bitirileceğini dile getiren Cahan, “Üç bölgede elektrik hatlarının yer altına alınmasının ardından Belediyemiz tüm ekipleriyle çalışmalarını hızlandıracak. Tıpkı İstiklal Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, İzmir Ankara Karayolu’nda olduğu gibi modern ışıklar ve beğeni kazanan  caddeleri hemen inşa edeceğiz. Kentimizde diğer caddelerde de bu tür çalışmalarımız sürecek” diyerek sözlerine son verdi.   

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Sivaslı Yenierice köyünden Zeliha Çakmak Ovademirler Mahallesi Yenileniyor TİYATRO SAHNESİ ALKIŞLARLA YENİDEN AÇILDI SİVASLI YENİ HASTAHANESİNE KAVUŞUYOR ORHAN DENGİZ KAPALI SPOR SALONU YENİLENİYOR Feride Yeni İsmetpaşa ve Orhan Dengiz Caddelerinde Planlanan Projeye İlişkin Basın Açıklaması Yozgat Çandır Yenimeydan Mahalesinden Ali Özyurt BAŞKAN MEHMET ÇAKIN'DAN YENİ YIL MESAJI Merkez Yenişehir Köyünden Mesut Şentürk
uşak belediyesi nurullah cahan ışıklandırma konsept cadde barbaros çivril caddesi