Haberler

​"Kültür ve Sanatla Anılan Bir Kent Olacağız"

1470
2-03-2016

“Kültür ve Sanatla Anılan Bir Kent Olacağız”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kültür ve sanat şehri olmak adına birçok projeye imza attıklarını belirtti. Cahan sadece 2015 yılında birçok etkinlikle dolu dolu ayların geçtiğine işaret ederken, çalışmaların bundan sonra da bu şekilde süreceğini bildirdi.

Uşak Belediyesi kültür ve sanatın sevildiği ve marka olduğu bir kent olma hedefiyle projelerine ara vermeden devam ediyor. Her ayın kültür ve sanatla iç içe olması hedefiyle çıkılan yolda başarılı bir şekilde ilerleniyor. Yerel sanatçıların da ön plana çıktığı kültür ve sanat planlanmasında yapılan çalışmaların kalitesi ise rakamlara yansıdı. 2015 yılında 33 adet konser, 8 adet tiyatro, 7 adet konferansl ve seminer, 7 adet sergi belediye tarafından düzenlenirken, birçok etkinlikte de proje ortağı olundu.

Kültür ve Sanatta Marka Şehir Hededi

Uşaklıların kültür ve sanatla iç içe olması hedefini koyduklarını belirten Cahan, “Kentimizde her anlamda çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımızdan birisi de kültür ve sanat alanıyla ilgilidir. İlimizin sanat sever bir kent olması için etkinliklerimize hassasiyetle devam ediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarda ilimizin yerel değerlerinin de ön plana çıkmasına hassasiyet gösteriyoruz. Bu sayede ilimizin değerleriyle kültür sanatı harmanlıyoruz. Sadece 2015 yılında 33 adet konser, 8 adet tiyatro, 7 adet konferansl ve seminer, 7 adet sergi yaptık. Bu çalışmalar bundan sonraki süreçte de artarak devam edecek. Vatandaşlarımızın kültür ve sanat konusundaki taleplerini de en etkili şekilde değerlendireceğiz” dedi.

Çalışmalarımız bundan sonra da sürecek

Uşak’ta kültür ve sanat konusunda çalışmaların devam edeceğini ileten Cahan şunları söyledi: “İlimizde kültür ve sanat konusunda hemşehrilerimizin beklentilerine cevap veren bir yapıda olacağız. Bu nedenle birçok sanat dalını ilimizde sergileyeceğiz. Ayrıca yeni neslin kültür ve sanatla iç içe olması için elimizden geni yapacağız” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Kent Orkestrası Muhteşem Bir Yeni Yıl Konseriyle 2020'ye Merhaba Dedi UŞAK BELEDİYESİ'NİN ÇALIŞMALARIYLA KENT KURBAN BAYRAMINA HAZIR KENT PARK KAPSAMINDA TAŞINACAK O HİZMET BİNALARINDA SONA YAKLAŞILDI Uşak'ın göz bebeği Kent Park'taki yerini aldı! Kent Park'ın Can Suyu TBMM Başkanvekili Şentop'tan AK Parti Uşak Teşkilatı Kent Park'ı Ağaçlandırdı MEGA PROJE KENT PARK'TA AĞAÇ DİKİM TÖRENİ DÜZENLENDİ Genel Başkan Arslan: Uşak'ın Kimyası Değişmiş, Modern Bir Kente Dönüşmüş Çevre Yolu Projesi İle Uşak, Termal Kent Olarak Adını Yazdıracak Zengin, "Kent Park'a güvendim, yatırım yaptım"
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir belediye kültür ve sanat