Haberler

Kurtuluş Coşkusu Buray Konseriyle Taçlandı

1968
2-09-2017

Kurtuluş Coşkusu Buray Konseriyle Taçlandı

Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü ve Kurban Bayramı nedeniyle kentte çeşitli etkinlikler düzenlendi. Binlerce vatandaşın katılımıyla kortej yürüyüşü ve konser gerçekleştirildi.

Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde belediye hizmet binası önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar “Büyük Taarruz Süvari Birlikleri” ve mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından kurtuluş etkinlikleri mehteran takımının gösterisiyle sürdü.

Kurtuluş Savaşı esnasında savaşın kaderini değiştiren süvari birliklerini temsilen Afyonkarahisar’dan İzmir’e doğru yola çıkan ve Uşak’a uğrayan süvari birlikleri Uşak Valisi Salim Demir’e Türk Bayrağı teslim etti. Öte yandan düşmanın denize döküldüğü İzmir’e ulaştırılması amacıyla Başkan Nurullah Cahan tarafından süvari birliğine Uşak toprağı verildi.

Uşak’ta yapılan en büyük havai fişek gösterisinin ardından sahneye çıkan son zamanların popüler ses sanatçılarından Buray, Uşaklılara coşku dolu bir gece yaşattı.

Binlerce Uşaklının katıldığı ve unutulmaz şarkıların yer aldığı konser renkli görüntülere sahne oldu.

Alanda bulunanlara hitap eden ve Uşak’ın bir günde iki bayram yaşadığını söyleyen Başkan Nurullah Cahan, “Bugün Uşak için çifte bayram. Bugün 1 Eylül; yani Uşak'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü. Başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm kurtuluş savaşı kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Rabbim makamlarını ali eylesin." dedi.

Dağlarda, hudutta ve yurt dışında görev yapan askerlere, polislere,  güvenlik güçlerine işaret eden Başkan Cahan, “Kurtuluş Savaşı'nda kiminle savaştıysak, yine onlarla savaşıyoruz. Onlar dağlarda, hudutlarda görevlerini yapıyorlar ki bizler burada huzur içerisindeyiz. Ve İnşallah bu al bayrağımız kıyamete kadar göklerde dalgalanacak. İşte nasıl güvenlik güçlerimiz bizlerin güvenliği için çalışıyorsa Uşak Belediyesi olarak biz de sizlerin refahı, şehrimizin gelişimi için çalışıyoruz. Ve yapmış olduğumuz, yapacak olduğumuz eserleri bundan sonra da sizlerle el ele, gönül gönüle ortaya koymaya devam edeceğiz." ifadelerini paylaştı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen projeye değinen Başkan Cahan, "Burada Büyük Taarruz Süvari Birliğimizle birlikteydik. Şehrimizin kurtulduğu 1 Eylül'de onları misafir etmenin mutluluğunu yaşadık. Onlar bizlere tarihimizi bir kez daha yaşattı. Zorlu süreçlerimizi hatırlattı. Bundan sonra da geçmişimizi unutturmayan adımlarla geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz." açıklamalarında bulundu.

Başkan Cahan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Değerli kardeşlerim ikinci bayramımız kurban bayramı, kurban bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim kestiğimiz kurbanları, yaptığımız ibadetleri kabul eylesin. Edilen duaların yüzü suyu hürmetine bu vatanımızı düşman işgalcilerine bir kez daha çiğnetmesin. Rabbim Arakan’da, Filistin’de ve tüm dünyada işgal altında olan Müslüman kardeşlerimize yardımlar eylesin. Daha nice bayramlarda buluşabilmeyi Rabbim bizlere nasip etsin. Böyle anlamlı bir günde meydanımızı doldurduğunuz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. “

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Kurtuluş Mahallesi'nden Ali Uğuz Kazancılar Genç Kuşak Fest Sefo Konseriyle Sona Erdi Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Aliye Çatalkaya Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Hamide Minareci Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Umut Öztunç Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Hüseyin Çalışkan Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Uğur Çökük Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Coşkun Torlak Gülsüm Kurtuluş Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden İzzet Mercan
uşak uşak belediyesi nurullah cahan konser kurtuluş günü buray