Haberler

Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge ve Gece Yolcuları İle Son Buldu

288
1-09-2021

Uşak’ta, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi’nin ve 1 Eylül Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü birçok renkli etkinlikle kutlandı. Unutulmaz bir Kurtuluş Haftası yaşanan Uşak’ta, Aydilge ve Gece Yolcuları ile coşku dolu bir final yapıldı.

Türk tarihinin önemli zaferleri arasında yer alan ve düşmanın yurttan atılmasıyla sonuçlanan sürecin temelini oluşturan 30 Ağustos ile Yunan Kuvvetleri Başkomutanı General Trikopis'in ve Yunan ordusunun esir alındığı Uşak’ta kurtuluş haftası birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Uşak halkı şehrin farklı noktalarında yapılan programlarda, yerel ve ulusal sanatçılarla, dans topluluklarıyla ve özel gösterilerle buluştu.

29 Ağustos’ta İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu gösterisiyle başlayan programların ikinci gününde Yedi Bölge Yedi Renk Halk Dansları Topluluğu’nun etkinliği yer aldı. İskender Pala’nın Kahramanlık Hikayeleri anlattığı, Kent Orkestrası’nın Zafer Türküleriyle eşlik ettiği üçüncü gece ise hem duygu dolu hem de gurur verici birçok ana ev sahipliği yaptı. Final programındaysa iki büyük sanatçı Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde vatandaşlarla buluştu. Aydilge ve Gece Yolcuları, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen final etkinliğinde Uşak’taki coşkuyu zirveye taşıdı.

Binlerce Uşaklı vatandaşın katıldığı programlar kapsamında ayrıca Ertuğrul Şeker Konseri, Ahmet Mercan Konseri, Yücel Otman Konseri ve Kurtuluş Fotoğraf Sergisi de haftayı güzelleştirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 02 Eyll, 2021
İlgili İçerikler: GENÇ KUŞAK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI JEST Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Coşkun Torlak Gülsüm Kurtuluş Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden İzzet Mercan Karahallı Karayakuplu Köyü'nden Cemile Kayıhan Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Muazzez Azizlerlioğlu Selim Özbilen GAZİLERDEN BAŞKAN ÇAKIN'A JEST Tapu Dağıtımı (257 ada106 ve 107 parseller ile civarı ) Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesinden Serdar Besci
uşak 1 eylül gece yolcuları Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge