Haberler

Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge ve Gece Yolcuları İle Son Buldu

184
1-09-2021

Uşak’ta, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi’nin ve 1 Eylül Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü birçok renkli etkinlikle kutlandı. Unutulmaz bir Kurtuluş Haftası yaşanan Uşak’ta, Aydilge ve Gece Yolcuları ile coşku dolu bir final yapıldı.

Türk tarihinin önemli zaferleri arasında yer alan ve düşmanın yurttan atılmasıyla sonuçlanan sürecin temelini oluşturan 30 Ağustos ile Yunan Kuvvetleri Başkomutanı General Trikopis'in ve Yunan ordusunun esir alındığı Uşak’ta kurtuluş haftası birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Uşak halkı şehrin farklı noktalarında yapılan programlarda, yerel ve ulusal sanatçılarla, dans topluluklarıyla ve özel gösterilerle buluştu.

29 Ağustos’ta İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu gösterisiyle başlayan programların ikinci gününde Yedi Bölge Yedi Renk Halk Dansları Topluluğu’nun etkinliği yer aldı. İskender Pala’nın Kahramanlık Hikayeleri anlattığı, Kent Orkestrası’nın Zafer Türküleriyle eşlik ettiği üçüncü gece ise hem duygu dolu hem de gurur verici birçok ana ev sahipliği yaptı. Final programındaysa iki büyük sanatçı Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde vatandaşlarla buluştu. Aydilge ve Gece Yolcuları, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen final etkinliğinde Uşak’taki coşkuyu zirveye taşıdı.

Binlerce Uşaklı vatandaşın katıldığı programlar kapsamında ayrıca Ertuğrul Şeker Konseri, Ahmet Mercan Konseri, Yücel Otman Konseri ve Kurtuluş Fotoğraf Sergisi de haftayı güzelleştirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 02 Eyll, 2021
İlgili İçerikler: Cemile Albayrak Akile Özkan Selviler Köyünden Mehmet Kılıç 3X3 SOKAK BASKETBOLU'NDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU BAŞKAN ÇAKIN: 30 AĞUSTOS ZAFERİ ÜSTÜN MÜCADELE İLE KAZANILMIŞTIR Uşak'ta Kurtuluş Haftası Coşkuyla Kutlanacak Banaz Kızılcasöğüt Köyü'nden Cemile Uğur HASRET SON BULDU DRİFT FESTİVALİ UŞAKLILARLA BULUŞTU Cemile Akçay Banaz Yeşilyurt köyünden Akile Akkuş
uşak 1 eylül gece yolcuları Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge