Haberler

Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge ve Gece Yolcuları İle Son Buldu

425
1-09-2021

Uşak’ta, 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferi’nin ve 1 Eylül Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü birçok renkli etkinlikle kutlandı. Unutulmaz bir Kurtuluş Haftası yaşanan Uşak’ta, Aydilge ve Gece Yolcuları ile coşku dolu bir final yapıldı.

Türk tarihinin önemli zaferleri arasında yer alan ve düşmanın yurttan atılmasıyla sonuçlanan sürecin temelini oluşturan 30 Ağustos ile Yunan Kuvvetleri Başkomutanı General Trikopis'in ve Yunan ordusunun esir alındığı Uşak’ta kurtuluş haftası birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Uşak halkı şehrin farklı noktalarında yapılan programlarda, yerel ve ulusal sanatçılarla, dans topluluklarıyla ve özel gösterilerle buluştu.

29 Ağustos’ta İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu gösterisiyle başlayan programların ikinci gününde Yedi Bölge Yedi Renk Halk Dansları Topluluğu’nun etkinliği yer aldı. İskender Pala’nın Kahramanlık Hikayeleri anlattığı, Kent Orkestrası’nın Zafer Türküleriyle eşlik ettiği üçüncü gece ise hem duygu dolu hem de gurur verici birçok ana ev sahipliği yaptı. Final programındaysa iki büyük sanatçı Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde vatandaşlarla buluştu. Aydilge ve Gece Yolcuları, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen final etkinliğinde Uşak’taki coşkuyu zirveye taşıdı.

Binlerce Uşaklı vatandaşın katıldığı programlar kapsamında ayrıca Ertuğrul Şeker Konseri, Ahmet Mercan Konseri, Yücel Otman Konseri ve Kurtuluş Fotoğraf Sergisi de haftayı güzelleştirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 02 Eyll, 2021
İlgili İçerikler: KAYAAĞIL TERMAL TESİSİ'NDE YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI Dudu Gece Gençliğe Yapılan Yatırım Karşılık Buldu Uşak Belediyesi ile Çevre Dostu Faaliyetler Güç Kazanıyor Kurtuluş Mahallesi'nden Ali Uğuz Kazancılar Merkez Bağbaşı köyün'den Cemile Yörük UKAMER Moda Fest ile Büyüleyecek Banaz Dilek Mahallesi'nden Ahmet Koçak Cemile Kunaç Fazile Tümer
uşak 1 eylül gece yolcuları Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge