Haberler

​Kuzey Çevre Yolu'nda Çokkozlar Bağlantısı Sağlandı

2249
30-11-2015

Kuzey Çevre Yolu’nda Çokkozlar Bağlantısı Sağlandı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kuzey çevre yolunda engel teşkil eden bir sorunu daha bitirdiklerini kaydetti. Cahan, “Çokkozlar mevkisinde kuzey çevre yolunda bağlantıyla ilgili sorunumuz kalmadı” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi kent içi çevre yollarında hergün bir aşama daha kaydediyor. Şehrin birbirine bağlanması ve trafik sorununu azaltmak için önemli çalışmalardan birisi olan kuzey ve güney çevre yolunda son pürüzler de gideriliyor. Bu bağlamda Karaağaç Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi gibi mahallelerin yeni Devlet Hastanesine ve Adliyeye ulaşımında sıkıntı arz eden Çokkozlar mevkisi bağlantısı sona erdi. Yapılan çalışmayla Çokkozlar mevkisinde araç geçişleri de başladı.

Kısa sürede başardık

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan,”Amacımız kentimizin tüm mahallelerinde vatandaşlarımızın istedikleri yere kolaylıkla gidebilmeleridir” dedi. Çokkozlar mevkisinde de kuzey çevre yolunun devam etmesi açısından daha önce sıkıntılar olduğuna değinen Cahan,”İlimizde göreve gelmemizin akabinde yollarla ilgili önemli ve başarılı çalışmalara imza attık. Kent içi çevre yolları da bu noktada önem verdiğimiz çalışmalardan birisiydi. Yolun sorunlarının bitirilerek hizmete açılması gerekiyordu. Bu nedenle ilgili birimlerimiz fedakarca çalışarak pürüzleri gidermeye devam ediyor. Sıkıntılarımızdan birisi de Çokkozlar mevkisiydi. Özellikle Karaağaç ve Dikilitaş Mahallelerini, Aybey, Elmalıdere, Mehmet Akif Ersoy Mahalleleri, Yeni Devlet Hastanesi ve Adliyeye bağlayacak yol Çokkozlar mevkisinde geçişin olmaması ve Dokuzsele  Deresi Islah Projesi kesişme noktası olması hasebiyle problem teşkil ediyordu. Belediyemiz bu konuda kararlı davranarak sorunu bitirdi” şeklinde konuştu

Yollarda gelişmelere devam edecek

Kentte yolların Uşaklı hemşehrilerinin beklentilerini karşılayacak duruma geleceğini müjdeleyen Cahan sözlerine şöyle devam etti: “Yollarımızın beklentilerin üzerine çıkması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl birçok bölgede bu konuda hedeflerimize ulaşmak için araç envanterimizi çoğaltmıştık. 2016 yılında da araçlarımızı daha da çoğaltarak istenilen düzeye geleceğiz. Kentimizin her noktasında olduğu gibi kent içi çevre yollarında da beklentilere cevap vereceğiz”.  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ VE ÇEVRECİ VATANDAŞLAR KİRLİLİĞE DUR DEDİ 2020 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergileri son ödeme günü 01.06.2020 Pazartesi'dir. Çevreköy/ Mehmet ER Çevreköyden Ahmet Yıldırım ​Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Otopark Yönetmeliğinin yürürlülük tarihi 31 Mar Çevre Mahallesi 45. Bölge Tapu Tağıtımı İlanı Uşak Belediyesinden Çevre Temizlik ve Emlak Vergisi Duyurusu ÇEVRECİ GÖNÜLLERE BELEDİYE DESTEĞİ UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ MİNİKLERDE ÇEVRE DUYARLILIĞI OLUŞTURMAK İÇİN KOLLARI SIVAD BAŞKAN ÇAKIN ÇEVRE MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir belediye kuzey çevre yolu çalışma çokkozlar