Haberler

Minik Temsilcilerimize Teşekkür Ziyareti

1344
6-06-2017

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, katıldıkları uluslararası müzik yarışmasında 7. olan Bedriye ve Kadir Uysal Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Eurovision şarkı yarışmasının okullara uyarlanmış hali olan schoolovision şarkı yarışmasına katılan Bedriye ve Kadir Uysal Ortaokulu, bu yıl ülkemize 7.'lik getirdi.

Avrupa'nın çeşitli bölgelerinden 35 ülkenin katılım sağladığı yarışmaya iki senedir Türkiye adına katılan okul ilk yılında 3. olmuştu. Miniklerden oluşan koro bu yıl söz ve müziği Mahmut Sözer'e ait Rengarenk şarkısına ses oldu.

Türkiye'yi temsil eden başarılı miniklerle bir araya gelen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu başarının arkasındaki inanmışlığa dikkat çekti.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Gençlerimizin her birisi ayrı bir yetenek, ayrı bir hazine. Bu tip çalışmalarla kendilerini keşfetmeleri, dünyayı tanımaları çok daha kolay. Değerli eğitimcilerimize ve emek veren tüm öğrencilerimize ülkemize getirdikleri başarılar için teşekkür ederiz. Bu başarının Uşak'tan çıkması bizler için gurur verici. Gençlerimizin geleceğe bilgi ve beceriyle ulaştırılması amacıyla yapılan bu çalışmalar nedeniyle ayrıca mutluyuz." dedi.

Okul girişinde büyük bir coşkuyla karşılanan ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Cahan, "Arkadaşlarımız 35 ülke arasında 7. oldular. Ve burada özellikle Murat Şahintürk hocam bu gençlerimizi hazırladı, yetiştirdi ve bu yarışma sonucunda güzel bir başarı elde ettiler. Biz de bu başarıyı burada taçlandıralım istedik. Öğrencilerimizin istek ve arzularını dinlemek istedik. Onlar geleceğe duyduğumuz güveni bir kez daha yinelemiş oldu." açıklamalarında bulundu.

Bu başarıların devamını beklediklerini belirten Başkan Nurullah Cahan öğrencilerin taleplerini dinledi. İsteklerin not alındığı sohbette, öğrencilere bir de satranç hediye edildi.

GENÇLİĞİMİZ UŞAK BELEDİYESİ OLARAK ÖNCELİĞİMİZDİR

Öğrencilere verilen değerlerin, yarınlara yapılan yatırım olduğuna değinen Belediye Başkanı Nurullah Cahan şöyle konuştu:

"Gençler bizim geleceğimiz. Onların yetenekli ve kültürlü olması, bizim Uşak Belediyesi olarak birinci önceliğimiz. Uşak Belediyesi olarak tüm okullarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte olacağız. Evlatlarımızın iyi yetişmesi, kendilerini geliştirmesi, bilinçli ve bilgili olması bizim önemsediğimiz bir konu."

TÜRKİYE'Yİ 2 YILDIR UŞAK TEMSİL EDİYOR

Bu yıl yarışmanın 8. kez düzenlendiği bilgisini veren Uşak Bedriye ve Kadir Uysal Ortaokulu'nun Müzik öğretmeni Murat Şahintürk, "Burada yer alan koromuzda bulunan tüm öğrencilerimiz önemli başarıları şehrimize getirdi. Birlikte pek çok olmaz denileni yaptık. Yaklaşık 90 kişilik koromuzla İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile konsere çıktık. Çeşitli alanlarda ödüller kazandık. Aslında ödüller sadece yolumuzdaki süsler oldu. Biz öğrencilerimizle birlikte birincilik için değil, iyi olanı yapmak için mücadele ettik. Burada asıl amacımız gençlerimizi yetiştirmek ve geliştirmek. Dünyayı tanımalarını sağlamak, özgüven katmak, milli duyguları yaşatmaktı. Yakaladığımız bu başarılar nedeniyle oldukça mutluyuz. Bizlere her konuda destek veren ve bir dediğimizi iki etmeyen Belediye Başkanımız Nurullah Cahan'a teşekkür ederiz. Bizlerin başarılarında onların desteklerinin de payı önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.

BAŞKAN NURULLAH CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Konuşmaların ardından Okul Müdürü Mesut Balı tarafından Başkan Cahan'a eğitime ve okula yaptığı destekler nedeniyle teşekkür plaketi takdim edildi. Bu güne kadar çeşitli projelere destek veren ve özellikle öğrencilere yönelik projelerin hayata geçirilmesi için çalışan Başkan Nurullah Cahan'a daha sonra koronun ikizleri çiçek verdi.

Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, okulların yeni dönemi için öğrencilere Çanakkale gezisi ve piknik müjdesi verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 06 Haziran, 2017
İlgili İçerikler: DOWN SENDROMLU MİNİKLER İÇİN UNUTULMAZ BİR GÜN BAŞKAN ÇAKIN'DAN MESAİ YAPAN PERSONELLERE BAYRAM ZİYARETİ UŞAKTA MİNİKLER SABAHA UŞAK BELEDİYESİ'NİN SÜRPRİZİYLE UYANDI MİNİKLER, UŞAK'TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN SÖYLEDİ UŞAKLI MİNİKLER UŞAK BELEDİYESİ GEÇİCİ BAKIM EVİ'NDEKİ DOSTLARINI ZİYARET ETTİ UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ MİNİKLERDE ÇEVRE DUYARLILIĞI OLUŞTURMAK İÇİN KOLLARI SIVAD SERBEST MUHASEBECİLER MALİ MÜŞAVİRLER ODASINDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ BAŞKAN CAHAN MİNİKLERİN GLUTENSİZ YEMEK DAVETİNE KATILDI ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ UŞAK BÜROSU'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKETİ TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİTLER, DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKET
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müzik koro