Haberler

Ölüm Kavşağı Kapatıldı

2606
7-02-2017

Ölüm Kavşağı Kapatıldı

Yaya ve sürücüler için tehlike arz eden D-300 karayolu üzerindeki Akar Kavşağı trafik güvenliği ile ilgili ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların önlenmesi maksadıyla trafiğe kapatıldı.

Son yıllarda çok kez kazaların meydana geldiği, can ve mal kayıplarının yaşandığı Akar Kavşağında çalışmalar başladı. Vatandaşların yoğun şikayetleri arasında bulunan bu kavşak Uşak Belediyesinin destekleri ve İl Trafik Komisyonunun kararı ile nihayete kavuştu. Çevre sakinlerinin de büyük zorluklar çektiği kavşakta, karşıdan karşıya geçişler Şehit Yener Sunal yaya üst geçidinden sağlanacak.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Akar Kavşağının kapatılması yönünde vatandaşlardan yoğun taleplerin geldiğini ifade etti. Başkan Cahan, “Son birkaç yıldır ölümlü kazaların meydana geldiği kavşakta İl Trafik Komisyonun kararı ve Kara yollarının görüşü alınarak düzenlemeye gidildi. Can güvenliği olmayan ve kötü sonuçlar doğuran bu kavşak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Bu tür ölümlü ve yaralanmalı kazaların olmaması için trafik düzenlemelerine devam edilecek” dedi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Selçuklu Köprülü Kavşağı'nda İşlem Tamam, Uşak'a Hayırlı Olsun Teknolojik geçidin ilk bölümü yerleştirildi ​Huzur Park Köprülü Kavşağı Açılıyor ​Otogar Kavşağı'nda Trafik Sorunu Tarih Oldu ​15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı Hizmete Açıldı ​Stat Kavşağı Proje Çalışmaları Başladı ​Stat Kavşağı İçin Battı Çıktı Çalışması Başladı ​Huzur Park Köprülü Kavşağı Tehlikeleri Bitirecek ​Ölüm Kavşaklarından Birisine Daha Çözüm ​Kayaağıl'da Olumlu Gelişmeler Sürüyor
uşak uşak belediyesi nurullah cahan akar kavşağı ölüm kavşağı