Haberler

​On Binler Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde Buluştu

1546
8-08-2016

On Binler Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde Buluştu

Uşak'ta 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Uşak’ta Demokrasi ve Şehitler Mitingi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenen mitinge Uşak Valisi Ahmet Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Nedim Selvisu, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım,  Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Okunan duanın ardından kurulan dev ekranlarda İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingini izleyen coşkulu kalabalık sloganlarla demokrasiye sahip çıktı.

Uşak demokrasiye sahip çıktı

Mitingde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde alçakların hain kalkışmasına karşı gereken cevabı en güzel şekilde vermiştir. Darbeye ve demokrasiye uzanan ellere hep birlikte karşı çıkan hemşehrilerimiz demokrasi nöbetleriyle sabahlara kadar kutlu bir bekleyiş sergiledi. Bugün de ülkemizin her ye rinde olduğu gibi demokrasi nöbetleri ilimizde de taçlandı. Bizleri bugüne dek yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Buradan tüm dünyaya hain emelleri olanlara en güzel cevabın verildiğini düşünüyoruz” dedi. 

Brilik ve beraberliğimiz daha da güçlendi

Uşak Valisi Ahmet Okur,  ise yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hep birlikte tek yürek olarak ülkesine, demokrasiye sahip çıkmaya devam ettiğini belirterek, "Bu birlik ve beraberlik ülkemizi daha da güçlü kılacak. Demokrasiye sahip çıkan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum." dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU Uşaklılar geleceği için Atapark'ta buluştu Başkan Çakın Esnaf Odalarıyla Telekonferans Yöntemiyle Buluştu Başkan Mehmet Çakın'dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı Uşak Belediyesi "Şehrimde Sanat" Projesiyle Şehirdeki Tüm Kesimleri Tiyatroyla Buluşturuyor BAŞKAN ÇAKIN ÇEVRE MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU Uşak Belediyesi Satrançseverleri Gençlik Satranç Turnuvası'nda Buluşturdu Başkan Mehmet Çakın, Yerel Basının Temsilcileriyle Buluştu TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİTLER, DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKET BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN MUHTARLARLA BULUŞTU
uşak nurullah cahan belediye on binler demokrasi ve şehitler mitingi