Haberler

​Otogar Battı Çıktı Projesi'nin Bitmesine Sayılı Günler Kaldı

1756
14-07-2016

Otogar Battı Çıktı Projesi’nin Bitmesine Sayılı Günler Kaldı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kent trafiğine olumlu etkisi olacak Otogar Battı Çıktı Projesi’nde sona gelindiğini ifade ederken, “Projemizin hayata geçmesi için sayılı günler kaldı. Akabinde Stat Battı Çıktı Projesi başlayacak” dedi.

Uşak Belediyesi kentin sorunlarını kökten yok etmek adına çalışmalarına devam ediyor. Her mahallede Belediye çalışmaları devam etmekle birlikte kentet yaşayan vatandaşların şikayetleri de anından değerlendirilerek projeler üretiliyor. Öte yandan kentin en büyük sorunları arasında yer alan trafik sıkışıklığı problemi için de kalıcı çözümler üretiliyor. Uşak’taki ana cadde ve yolları sil baştan düzenleyen Belediye İzmir – Ankara karayolunda da sıkışıklığı azaltacak çalışmalarda son hızla ilerliyor. Bu bağlamda Otogar mevkisinde başlanan Battı Çıktı Projesi’nin bitmesine sayılı günler kaldı. Projenin bitmesinin akabinde ise Stat Kavşağı’nda Battı Çıktı Projesi için çalışmalara başlanacak.

Uzun vadeli projeler

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimiz için uzun vadeli düşünüyor ayakları yere basan projelere imza atıyoruz” dedi. Otogar Battı Çıktı Projesi’nin kentin ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Cahan, “İlimiz gelişen bir kent olmakla birlikte yaşanabilir bir şehir olması adına değişimi de yaşamalıydı. Kabuğunu kıran bir Uşak için biz de yönetim olarak gerekli adımları atmaya karar verdik. Kentimizin uzun soluklu ihtiyaç hissedilen projeleri konusunda somut adımlar attık. Bunlardan birisi de Otogar Battı Çıktı Projesidir. Projemiz hergün on binlerce aracın şehirler arası geçiş yaptığı İzmir Ankara Yolu’nun şehir içi trafikle kesişmesinden kaynaklı tüm sorunları yok edecek bir çalışmadır. Yakın zamanda projemizi bitirerek açacağız” ifadesini kullandı.

Stat battı çıktı projesi başlıyor

Cahan akabinde ise Stat Kavşağı’nda Battı Çıktı Projesi’nin başlayacağını da müjdelerken, “Otogar Battı Çıktı Kavşağı’nın bitmesinin akabinde Stat civarında da aynı şekilde battı çıktı yapacağız. Bu projeyi de kısa sürede bitireceğiz. Çalışmaların sona ermesinin ardından şehir trafiği daha akıcı olacak. uzun vadeden iki farklı kavşakta iki yeni battı çıktı çalışmasıyla trafikte uzun yılları sıkışıklık ve kazaların konuşulmasının önüne geçmiş olacağız”

Yayaları da düşündük

Araç trafiği gibi yayaları da düşünen bir yapıda çalışmaların olduğunu sözlerine ekleye Cahan, “Yol üzerinde yayalarımız için farklı bölgelerde yapacağımız modern üst geçitler, yayalarımıza büyük kolaylık sağlayacak” diyerek sözlerine son verdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 02/09/2019 tarih 335-336 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 01/08/2019 Tarih 283 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 02/09/2019 Tarih 337 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 01/08/2019 Tarih 284-285 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 01/08/2019 Tarih 298 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 01/08/2019 Tarih 258 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 10/06/2019 Tarih 170 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 01/07/2019 Tarih 220-221 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği 01/07/2019 Tarih 222-223 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği Uşak Belediyesi Afet Mağdurlarına Sahip Çıktı
nurullah cahan Proje çalışmalar otogar battı çıktı sona doğru uşak beleidyesi