Haberler

Sanat müziğinde muhteşem gece

1294
20-04-2018

“Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek”

Kültür ve sanat etkinliklerine desteği ile son zamanlara damgasını vuran Uşak Belediyesi’nin, dün gece ev sahipliği yaptığı organizasyonla sanatseverlerin gönlüne bir kez daha taht kurdu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Aşkefza Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirerek dinleyicilere muhteşem bir gece yaşattı. TRT Sanatçısı Güldehen Marmara’nın konuk sanatçı olarak katıldığı gecede dinleyicilerin de pek çok şarkıya eşlik etmesi Uşak halkının sanata ne derece değer verdiğini ve sanatsal etkinliklere ağırlık verilmesindeki nedeni bir kez daha gösterdi.

İlkler şehri Uşak’ta bir ilk daha

Kısıtlı imkânlarla sanat alanında en iyi eserleri sunmak adına titiz çalışmalarla bu güne gelen koro bir ilke imza attı. Özlem Sevinç Fırat tarafından yönetilen Aşkefza Türk Sanat Müziği Korosu Uşak’ta ilk kez bir kadının şefliğinde sahne almasıyla tarihe geçti.

Uşak’ın bu tarz etkinliklerle renklendiğini dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sanat müziği alanında söz sahibi isimlerin kentte misafir edildiğini vurguladı. Başkan Cahan, “Sahne alan ekiplerimiz de güzel, etkinliklerimizi dolduran seyircilerimiz de. Bu da şunu gösteriyor; Uşak gerçekten âşıklar diyarı. Halk Müziği, Sanat Müziği ve diğer tüm etkinliklerimizde hemşehrilerimizin bizlerle olması, âşıklık mayası Uşak halkında var olduğunu ispat ediyor. Biz de istiyoruz ki hep birlikte Uşak’ı sanat ve kültürle dolu yarınlara taşıyalım.” dedi.

Uşak’ın her anlamda geliştiğini kaydeden Cahan, bir seyirci tarafından dile getirilen salon isteğine, “Sıra ona geliyor. İnşallah yeni bir salon yapacağız.” diye yanıt vermesinin ardından çiçek takdimi gerçekleştirildi.

Öte yandan misafir TRT sanatçısı Güldehen Marmara koro eşliğinde Başkan Nurullah Cahan’a sürpriz yaparak en sevdiği eser olan “Bir şarkısın sen”e ses oldu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: HURDADAN OYUNCAĞA MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM Emişen Geçer UŞAK BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI Başkan Mehmet Çakın'dan Kadir Gecesi Mesajı. UŞAK BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNDE VATANDAŞLARA VERİLMEK ÜZERE BAYRAK ALIMI Uşak Belediyesi "Şehrimde Sanat" Projesiyle Şehirdeki Tüm Kesimleri Tiyatroyla Buluşturuyor UŞAK'TA BİR İLK OLAN ÇOCUK BİLİM SANAT ÇOCUK ŞENLİĞİ İLE 3500 ÇOCUK HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ Uşak Belediyesi Kent Orkestrası Muhteşem Bir Yeni Yıl Konseriyle 2020'ye Merhaba Dedi A CAPELLA UŞAK VOKAL TOPLULUĞU VE UŞAK BELEDİYESİ ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER UŞAK BELEDİYESİ ODA ORKESTRASI UŞAKLILARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müzik konser sanat TSM kadın şef