Haberler

Sanat müziğinde muhteşem gece

624
20-04-2018

“Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek”

Kültür ve sanat etkinliklerine desteği ile son zamanlara damgasını vuran Uşak Belediyesi’nin, dün gece ev sahipliği yaptığı organizasyonla sanatseverlerin gönlüne bir kez daha taht kurdu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Aşkefza Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirerek dinleyicilere muhteşem bir gece yaşattı. TRT Sanatçısı Güldehen Marmara’nın konuk sanatçı olarak katıldığı gecede dinleyicilerin de pek çok şarkıya eşlik etmesi Uşak halkının sanata ne derece değer verdiğini ve sanatsal etkinliklere ağırlık verilmesindeki nedeni bir kez daha gösterdi.

İlkler şehri Uşak’ta bir ilk daha

Kısıtlı imkânlarla sanat alanında en iyi eserleri sunmak adına titiz çalışmalarla bu güne gelen koro bir ilke imza attı. Özlem Sevinç Fırat tarafından yönetilen Aşkefza Türk Sanat Müziği Korosu Uşak’ta ilk kez bir kadının şefliğinde sahne almasıyla tarihe geçti.

Uşak’ın bu tarz etkinliklerle renklendiğini dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sanat müziği alanında söz sahibi isimlerin kentte misafir edildiğini vurguladı. Başkan Cahan, “Sahne alan ekiplerimiz de güzel, etkinliklerimizi dolduran seyircilerimiz de. Bu da şunu gösteriyor; Uşak gerçekten âşıklar diyarı. Halk Müziği, Sanat Müziği ve diğer tüm etkinliklerimizde hemşehrilerimizin bizlerle olması, âşıklık mayası Uşak halkında var olduğunu ispat ediyor. Biz de istiyoruz ki hep birlikte Uşak’ı sanat ve kültürle dolu yarınlara taşıyalım.” dedi.

Uşak’ın her anlamda geliştiğini kaydeden Cahan, bir seyirci tarafından dile getirilen salon isteğine, “Sıra ona geliyor. İnşallah yeni bir salon yapacağız.” diye yanıt vermesinin ardından çiçek takdimi gerçekleştirildi.

Öte yandan misafir TRT sanatçısı Güldehen Marmara koro eşliğinde Başkan Nurullah Cahan’a sürpriz yaparak en sevdiği eser olan “Bir şarkısın sen”e ses oldu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 15 Temmuz, Uşak'ta İlk Geceki Ruhla Anıldı Başkan Çakın'dan Kadir Gecesi Mesajı SANAT AKADEMİSİ MEYVELERİNİ TOPLUYOR SANAT TARİHİ BAŞKAN CAHAN'I UNUTMAYACAK UŞAK ESNAF ve SANATKÂRLAR ODALARI BAŞKANLARI'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ SANATSEVER BAŞKAN NURULLAH CAHAN ÖDÜLLENDİRİLDİ ASIRLIK SANAT MİRASLARI UŞAK BELEDİYESİNE EMANET UŞAK BELEDİYESİ GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYOR Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yeni Yönetiminden Başkan Cahan'a Ziyaret Başkan Nurullah Cahan'dan Kadir Gecesi Mesajı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müzik konser sanat TSM kadın şef