Haberler

​Şehir Kanayan Yarasından Kurtuluyor

2379
15-12-2015

Şehir Kanayan Yarasından Kurtuluyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan sözünü verdiği yüksek gerilim hatlarının kaldırılması konusunda çalışmalara başlandığını belirtirken, “Kanayaran yara haline gelen hatlar kısa sürede şehir dışına çekilecek” dedi.

Uşak Belediyesi sözlerinin arasında yer alan yüksek gerilim hatlarıyla ilgili çalışmalarına start verdi. Buna göre Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde büyük sıkıntı arz eden hatlar ile ilgili TEİAŞ ekipleri erken saatlerde çalışmalarına başladı. Vatandaşların ve çalışanların can ve mal kaybı yaşamaması için elektrikler kesilirken projenin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Çalışmaların sona ermesiyle mahalleye yapılması planlanan, fakat hatların olması nedeniyle yapılamayan projelere de başlanabilecek.

Sözümüzü tuttuk

“Söz verdiğimiz her şeyin arkasındayız” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yüksek gerilim hatları konusunda da adım atmanın heyecanını yaşadıklarını iletti. Cahan, “İlimizde mahallelerimizin sorunlarını bilen ve sorunları yok etmek anlayışıyla çalışan bir yapıdayız. Mahallelerimizin beklentilerini ve isteklerini de bizzat yaşayanları ile konuşarak ortak akıl ile çözüyoruz. İşte bu sorunlardan birisi de Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yer alan yüksek gerilim hatlarıydı. Hem proje yapmamıza engel olan, hem de hemşehrilerimizin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan yüksek gerilim hatlarının il dışına çıkarılması konusunda söz vermiştik. Son derece çirkin bir görüntüde olan hatlar için bakanlık düzeyinde yaptığımız temaslar netice verdi. Hatların şehir dışına alınması için çalışmalar başladı” dedi.

Ekiplerin profesyonel çalışmasıyla kısa sürede çalışmaların sona ereceğini ileten Cahan, “Mahalle halkımız artık rahat bir nefes alacak” ifadesini kullandı.

Yeni projeler geliyor

Çalışmaların bitmesiyle projelerin de başlayacağını vurgulayan Cahan şunları kaydetti: “Öncelikle bölgede hatların olması nedeniyle birçok çalışmayı gerçekleştiremiyorduk. Bu sorunun bitmesiyle birlikte artık projelerimiz bölgede can bulacak. Öncelikle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin her hafta Cuma günü pazar ihtiyacını karşılayan alanın modern bir pazar yerine kavuşmasını sağlayacağız. Diğer yandan hatların geçtiği bölgelerde planlamalarımızı yaparak birçok çalışmayı vatandaşlarımızla buluşturacağız”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Şehir Tiyatrosu İlk Sınavında Övgüler Aldı ​Şehir İçi Çevre Yolunda Bir Sorun Daha Bitiyor ​Şehirlerarası Yola Güvenli Dokunuşlar Uşak kirli görüntüden kurtuluyor
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir yüksek gerilim hatları müjde teiaş