Haberler

Temizlik işçileri Afrin için 'Ben de varım' dedi

1691
31-01-2018

Afrin Operasyonuna Uşak Belediyesi’nden destek geldi. Kent merkezinde görevli temizlik işçileri ‘gönüllü askerlik’ için başvuru yaptı.

Uşak Belediyesi temizlik işçileri Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu’na destek verdi. Yaklaşık 250 temizlik işçisi öğle arasında Afrin Zeytin Dalı Harekatı için “biz de varız” diyerek toplu başvuru için Uşak Askerlik Şubesi önünde bir araya geldi. İşçiler gönüllü askerlik dilekçelerini teslim etti.

Temizlik işçilerinin yanı sıra Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Ünal da gönüllü askerlik için başvuruda bulundu. Ünal, “Her Türk, milli meseleler söz konusu olduğunda gönül gönüle, omuz omuzadır. Millet olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ulusal güvenliğimiz için düzenlediği bu kutsal görevde yanlarındayız. Gerekirse bizler de gideriz.” dedi.

Operasyonun başarıyla sürdüğünü kaydeden Ünal, “Hem Zeytin Dalı Harekatına destek vermek hem de her vatandaşımızın ülkemiz ve milletimiz için, vatanımızı savunmak adına her an mücadeleye hazır olduklarını belirtmek üzere buraya geldik. Gönüllü askerlik için müracaatlarımızı yaptık. Tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Söz konusu vatan olunca gerisi teferruat diyerek hiçbirisi başvurudan geri durmadı.” açıklamalarında bulundu.

Başvurunun ardından konuşan Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri ise “her şey vatan içindir” vurgusu yaptı. Temizlik işçileri şu açıklamalara yer verdi:

Mehmet Turan:“Vatanımızı korumak, askerimize destek olmak için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederiz.”

Ramazan Kocabıyık:“Her zaman için askerimize canı gönülden destek olmak için uğraşıyoruz. Gönüllü olarak Zeytin Dalı Harekatına katılmak için buradayız.”

Fikret Kozak:“Burada bulunmak çok güzel bir duygu. Vatanımıza, milletimize, oradaki kardeşlerimize faydalı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi göstermek istedik.”

Evrakları teslim eden işçilerin canımız feda olsun vatanımıza demesi dikkat çekti. İşçiler daha sonra görevlerinin başına döndü.


0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: KİTAP FUARI VE RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİ İÇİN GÖRKEMLİ AÇILIŞ GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI İÇİN 'ANKET' HAZIRLANDI Işıklar Farkındalık İçin Söndü BAŞKAN ÇAKIN E-SPOR İÇİN KOLLARI SIVADI ANITTEPE TOKİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ UŞAK BELEDİYESİ ÇOCUKLAR İÇİN TEKNOLOJİYE PENCERE AÇIYOR GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR AYAKLI SU DEPOSU İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI DOKUZSELE DERESİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI Kabuğu Kırık Kaplumbağa Doğaya Kavuşmak İçin Gün Sayıyor
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik işleri müdürlüğü afrin zeytindalı operasyonu 250 personel askerlik başvurusu