Haberler

​Tiyatro Kursları Başlıyor

3006
11-07-2016

Tiyatro Kursları Başlıyor

Belediye Başkanı Nurullah Cahan geleceğin sanatçılarını yetiştirmek adına tiyatro kursları açtıklarını iletirken, “Amacımız ilimizden Türkiye çapında yetişecek sanatçıların potansiyelini ortaya çıkarmaktır” dedi.

Uşak Belediyesi tiyatro kurslarına başlıyor. Kentte geleceğin sanatçılarını ve tiyatrocuların çıkarmayı hedefleyen Uşak Belediyesi bu konuda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Özellikle yeni neslin tiyatroya ilgi duymasını, şehir tiyatrolarında etkin olmasını ve bu yollar Türkiye çapında sanatçıların yetişmesini hedefleyen Belediye 9-12 yaş ve 12-15 yaş grupları için tiyatro kursu başlattı. Kursa başvurular ise 13 ile 20 Temmuz arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Yerelden genele

Uşak’ta yetenekli tiyatrocuların olduğunu bildiklerini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizde kültürün ve sanatın belediyesi olmak adına gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bu konuda gerekli alt yapıyı sağlamak adına elimizden geleni yapıyoruz. Açtığımız tiyatro kurslarıyla başarılı olduğumuza yürekten inanıyoruz. Kurslarımızın ilk aşaması başarıyla geçilirken Ramazan ayında şehir tiyatromuz tarafından düzenlediğimiz gösterimiz de beğeni kazanmıştı. Şimdi bu konuda daha fazla aşamalar kat etmek adına çalışmalar yapıyoruz. İlimizin yeni neslinin tiyatroya katılı sağlaması için yeni kurslar açtık” dedi.

Tiyatroların iki aşamalı olacağın belirten Cahan, “Tiyatrolarımıza müracaatları 13 Temmuz itibariyle başlatacağız. 20 Temmuz tarihinde ise sona erecek. 9-12 ve 12-15 yaş yaşa hitap edecek iki farklı kursla birçok konuda başarı sağlayacağız. Çocuklarımızı bu yeteneklerini ortaya çıkması ve şehir tiyatromuzun iyi bir şekilde çalışması için gençlerimizi kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Tarihi Uşak Halıları Dokuma Kurslarıyla Yaşatılıyor Yeni Yaşam Alanında Satışlar Başlıyor Uşak Belediyesi 3'üncü Geleneksel Çocuk Festivali Başlıyor ZEKA ve KOSGEB İşbirliği İle 2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor Uşak Belediyesi Enstrüman Kursları Başlıyor Kurtuluş ve Demokrasi Kupası Başlıyor ​Esnaf Festivali Başlıyor ​Girişimcilik Kursları Başladı ​Halı Kursları Sertifika Töreni Yapıldı ​Yaz Spor Kursları Sona Erdi
uşak belediyesi nurullah cahan başvuru şehir tiyatrosu tiyatro kursu