Haberler

Uşak Belediyesi Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu İçin Yeni Alan Tahsis Etti

3221
8-02-2019

Uşak Belediye Meclisi, Uşak Ertuğrul Gazi İmam Hatip Lisesi bünyesindeki ortaokul bölümünün yeni binasına taşınabilmesi için yer tahsis etti. Karar dün yapılan Belediye Meclisi toplantısında alındı.

Eğitim ve öğretime verdiği destekleri devam ettiren Uşak Belediyesi, Uşak’ta ilk ve tek olan Ertuğrul Gazi İmam Hatip Proje Lisesi’nin ortaokul kısmını ayırarak, okula yakın bir alanı ortaokul için tahsis etti.

Türkiye’de sınırlı sayıdaki proje okullarından biri olan Ertuğrul Gazi İmam Hatip Lisesi, Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’ın katılımıyla 5 Mayıs 2015 tarihinde eğitim öğretim hayatına başlamıştı. Bünyesinde hem lise hem ortaokul öğrencilerini barındıran ve nüfusu oldukça yüksek olan okul, Uşak Belediye Meclisi’nin aldığı yeni kararla, Uşak Belediyesi’ne ait olan belediye hizmet alanı, ortaokul binasının yapılabilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Başkan Cahan, ortaokula tahsis edilen yeni alanın, liseye yakın olması için özellikle verildiğini aktarırken, okulun öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle yeni kayıt alınamadığını dile getirdi. Geleceğin gençlerde olduğunun altını çizen Başkan Cahan, böyle bir problemi çözmek için atılan bu adımın çok önemli olduğunu ve kararı Belediye Meclis üyeleriyle almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Mehmet Özalan Uşak Belediyesi Tenis Turnuvası'nda İlk Servis Atıldı Fahrettin Gökçe Uşak Merkez Karaağaç Mahallesinden Şefik Derse "UŞAK'IN SESLERİ" ÇÖZÜM İÇİN BULUŞTU SİVASLI YENİ HASTAHANESİNE KAVUŞUYOR Uşak Merkez Köprübaşı Köyünden Halil Doymaz ORHAN DENGİZ KAPALI SPOR SALONU YENİLENİYOR Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesinden Cenker Topal Uşak Aybey Mahallesinden Muhittin Topal
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ertuğrul gazi yeni alan