Haberler

Uşak Belediyesi Geleceğe Yapılan Yatırıma Destek Oldu

217
13-11-2019

Memur-Sen’in gençlik teşkilatı Genç Memur-Sen tarafından başlatılan ve bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek olan “Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ne” Uşak Belediyesi’nden destek geldi. Projenin kitaplarını Uşak Belediyesi temin ederken, ilk kitap dağıtımına da bizzat Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner katıldı.

Gençlerin geleceğine büyük bir önem veren ve bilinçli bir nesil için üzerine düşen görevleri yerine getiren Uşak Belediyesi, proje kapsamında ihtiyaç duyulan tüm kitapları temin etti.

Genç Memur Sen Uşak İl Başkanı Soner Akyıldız ve Sendika Uşak İl Başkan Yardımcısı Coşkun Çetin, bu yıl okutulacak olan İskender Pala’ya ait Mihmandar ve Fuat Sezgin’e ait Bilim Tarihi Sohbetleri kitaplarını, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner’den teslim aldı.

Gençlerin bilinçli ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlanması için sportif ve eğitimsel faaliyetlere desteklerini esirgemeyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da, Sultan Halil Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen kitap dağıtım programına katıldı.
Kitapları öğrencilere teslim eden Başkan Mehmet Çakın ve Başkan Yardımcısı Ceylaner gençlerle sohbet ederek geleceğe dair planlarını dinledi.

Gençlerin bu dönemde gelişimleri için ortaya koyacağı her türlü çalışmanın ülkesine yapacağı bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Çakın, öğrencilere birinci dönem ara tatilini verimli geçirmeleri önerisinde bulundu. Kitap okuma ve yazma çalışmalarını bir ders ve ödev olarak görmeden, hayatlarının bir parçası haline getirmeleri gerektiğini ifade eden Çakın, “Sizler yarınlarımıza imzanızı atacak ve bayrağımızı daha da yukarılara taşıyacaksınız. Her anlamda sizlere olan güvenimiz tam. Önünüzdeki süreçleri verimli bir şekilde değerlendirmeniz ve kendinizi geliştirmeniz gerektiğini unutmayın. Hem dinlendiğiniz hem de eğitiminizi sürdürdüğünüz bir 9 gün diliyorum.” dedi.

Okul idaresiyle ve eğitimcilerle de sohbet eden Belediye Başkanı Mehmet Çakın başarıları dileklerini iletti.

PROJE İLE GENÇLERE YATIRIM YAPILACAK

Uşak’ta tüm resmi liselerde uygulanacak proje kapsamında, her liseden birer öğretmen ve 10’ar öğrenci okuma halkası oluşturacak. Gençlerin okuma, anlama ve yazma yeteneklerini, düşünce dünyasını geliştirilmeyi amaç edinen proje kapsamında okunan kitaplar analiz edilecek ve daha sonra öğrenciler tarafından kompozisyon yazılacak.

Birinci dönem Fuat Sezgin’e ait Bilim Tarihi Sohbetleri, ikinci dönemse İskender Pala’ya ait Mihmandar eserleri okutulacak. Yıl sonundaysa, kompozisyonlar değerlendirilerek bir salon programı ve ödül programı gerçekleştirilecek. Projede toplamda 200 öğrenciye kitap dağıtımı gerçekleştirilecek.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Türkiye'nin En Büyük Kısa Film Festivali Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali A CAPELLA UŞAK VOKAL TOPLULUĞU VE UŞAK BELEDİYESİ ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER BU KUPA UŞAK'A ÇOK YAKIŞTI CİRİT ŞAMPİYONASI ŞAMPİYONLUK KUPASI UŞAK'A GELİYOR UŞAK'TAN ÜÇ CİRİT KULÜBÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA BOY GÖSTERECEK Uşak Belediyesi 20 Yıllık Çileye Son Verdi Uşak Belediyesi Engelli Çocukları Unutmadı UŞAK BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KARAAĞAÇ MESİRE ALANINI TEMİZLEDİ Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kapılarını Kocamın Nişanlısı Oyunuyla Açtı UŞAK BELEDİYESİ VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
uşak Belediyesi Geleceğe Yapılan Yatırıma Destek Oldu