Haberler

Uşak Belediyesi, İrem Derici'yi Gençlikle Buluşturdu

1994
19-05-2017

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'inci yıldönümü nedeniyle, gençlik festivalini organize eden Uşak Belediyesi, etkinlikler kapsamında pop müziğin tanınan isimlerinden İrem Derici'yi binlerce hayranıyla buluşturdu.

Soğuk havaya rağmen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nı doldurduğu halk konseri öncesi bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, gençliğe verdiklerini öneme değindi. 19 Mayıs ruhunun aradan bir asırlık süre geçmesine rağmen hala canlı olduğunu ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 15 Temmuz'daki işgal girişiminin milli şuur ve cesaretle önlendiğini söyledi.

Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve Türk milletinin 19 Mayıs 1919 günü, Türkiye'nin onur mücadelesinin ilk ateşini yaktığını belirten Başkan Cahan, "O dönemde, tüm dünyanın yok olacağını varsaydığı bu cennet vatan, eğer yeniden büyük ve güçlü bir devlet olmuşsa, bunu 19 Mayıs'ta ortaya konan cesarete borçludur. 98 yıl önceki cesaret ve inanç, bu topraklarda asla ölmez ve yok olmadığı için, Türkiye üzerinde kurulan hiçbir tuzak ve hain plan amacına ulaşamaz. 15 Temmuz'daki boyunun ölçüsünü alan hainlerin en büyük gafleti, aziz Türk milletinin inanç ve cesaretinden bihaber olmalarıydı. Sizin gibi ülkesini seven, milletine ve vatanına bağlı cengaver ruhlu gençlerimiz sayesinde, ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden döndü. 98 yıl önce yapılmak istenen işgal girişimine sizlerin cesareti ve inancı engel oldu. Cenabı Allah bizi sizden, sizi de bizden mahrum etmesin. Biz her ne olursa olsun, kim ne tuzak kurarsa kursun, asla boyun eğmeyiz, asla teslim olmayız, savaşırız, yara alırız, şehit oluruz ama asla bu cennet vatandan vazgeçmeyiz" dedi.

UŞAK GENÇLİĞİ İÇİN SPORA YATIRIM YAPILIYOR           

Uşak Belediyesi'nin gençlere yönelik birçok faaliyetinin bulunduğunu anlatan Başkan Cahan, şöyle söyledi: "Uşak Belediyesi olarak sizlere yönelik birçok yeniliğe imza attık. Yeni bir spor salonu inşa ediyoruz ve burada siz değerli gençlerimiz, alın teri ve bileğininiz gücüyle büyük mücadelelere ve zaferlere imza atacaksınız. Çok kısa bir sürede Ova Caddesi üzerinde bulunan salonumuz bitecek ve siz değerli gençlerin hizmetine sunulacak. Ayrıca bu yıl UTAŞ Uşaksporu 3. Lig'e çıkardık. Futbolun yaşlısı genci olmaz, ama en fazla ilgiyi gençlerden alan takımımız, inşallah bu yıl 2. Lig'in de kapısını aralayacak ve bizlere büyük zaferler yaşatacak. Zaferi, sevinci ve hüznü hepsi birlikte yaşayacağız ve el birliği ile takımımızı daha üst liglere çıkaracağız". Cahan, üniversite ve kent merkezi arasındaki bisiklet yolunu en yoğun kullanacak olan grubun gençler olduğunu belirterek, üniversite öğrencilerinin konaklama sorunu yaşamaması için adımlar atıldığını dile getirdi.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Kentsel dönüşümün bittiğini ve burada oluşacak olan yeni iş merkezlerinde gençlere önemli görevler düşeceğine değinen Başkan Cahan, "Sadece alternatif bir cadde değil, alternatif bir iş sahası oluşturduk. Burada kendi işini kurmak isteyip de uygun yer bulamayan gençlerimizin büyük bir sorunu ortadan kalkacak. Yeni sanayi sitesi için de aynı durum geçerli. Belediye olarak bir yıl içinde 650 genç girişimcimize, KOSGEB ile işbirliği yaparak eğitim verdik. Önümüzdeki yıl da TOBB Uşak Genç Girişimciler Kurulu'yla ve kurumlarımızla bu tür programları sürdüreceğiz. Gençlere hem iş hayatında, hem de sosyal alanlarda imkanlar sunacağız" diye konuştu.

Cahan'ın konuşmasının ardından sahneye çıkan,pop müziğin tanınan isimlerinden İrem Derici, hareketli ve duygusal şarkılar seslendirdi. On binlerce Uşaklı, şarkılara eşlik ederek, unutulmaz bir gece yaşadı. Konserin sonunda Başkan Cahan, İrem Derici'ye Uşak kilimi hediye etti.

0.0
Son Düzenlemeler: 23 Mays, 2017
İlgili İçerikler: Genç Kuşak Yaz Okulu Tatilin Neşesine Neşe Katacak Uşak Belediyesi ile Çevre Dostu Faaliyetler Güç Kazanıyor Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi'nden Nurullah Özdemir UŞAK'TAN YÜKSELEN DEĞERLİ SES HAYRANLARIYLA BULUŞACAK Genç Kuşak Fest'te Düzenlenen Yarışmalarda Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mustafa Uğuz Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi'nden Ömer Aydın Türüdü Uşak Eşme İstasyon Mahallesi'nden Yadikar Peker Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi'nden Fatma Uzun Uşak Merkez Işık Mahallesi'nden İbrahim Kaya
uşak uşak belediyesi nurullah cahan konser 19 mayıs gençlik bayramı irem derici