Haberler

Uşak Belediyesi Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle Etkinlikler Düzenledi

2009
25-04-2017

Uşak Belediyesi Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’nin doğum haftası olan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle vatandaşlara gül dağıtılırken, gül suyu şerbeti ve lokma da ikram edildi.

Kutlu Doğum Haftası Uşak’ta hafta boyunca değişik etkinlik ve programlar ile kutlanırken Uşak Belediyesi Tiritoğlu Parkı’nda kurulan stantda vatandaşlara gül dağıtıldı. Etkinlikte ayrıca gül şerbeti ve lokmada ikram edildi. Kurulan stantda vatandaşlara kendi elleri ile gül dağıtan Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a eşi Halime Cahan ve AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul’da eşlik etti.

Böylesine önemli bir haftayı ismine yakışır bir şekilde yaşatmak istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, gülün Efendimiz (S.A.V)’i temsil ettiğini söyledi. Cahan, “Bu hafta şüphesiz çok anlam içeren özel bir haftadır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın Dünyaya gelişinin kutlandığı mübarek günlerdeyiz. Maneviyatı dolu dolu olan bu günleri en iyi şekilde kutlamak hedefindeyiz. Efendimizi simgeleyen gülleri de vatandaşlarımıza dağıtarak bu günlerin anlamını hissetmek istedik. Bu vesileyle hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tekrardan tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul ise, “Kutlu doğum haftası sebebiyle Uşak Belediyesi ve Nurullah Başkanımız öncülüğünde bugün vatandaşlarımızı gül dağıtıyoruz. Aynı zamanda gül suyu şerbeti ve lokma ikramımızda var. Bu mübarek günleri ve haftaları kendine yakışır bir şekilde kutlamak bizim en önemli vazifemizdir. Rabbim nice böyle haftalara bizleri ulaştırır İnşallah. Tüm müslüman kardeşlerimizin kutlu doğum haftasını da kutluyorum” açıklamasında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: 27 Nisan, 2017
İlgili İçerikler: Genç Kuşak Yaz Okulu Tatilin Neşesine Neşe Katacak Uşak Belediyesi ile Çevre Dostu Faaliyetler Güç Kazanıyor Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi'nden Nurullah Özdemir Saadet Kutluyol UŞAK'TAN YÜKSELEN DEĞERLİ SES HAYRANLARIYLA BULUŞACAK Genç Kuşak Fest'te Düzenlenen Yarışmalarda Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mustafa Uğuz Uşak Eşme İstasyon Mahallesi'nden Yadikar Peker Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi'nden Ömer Aydın Türüdü Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi'nden Fatma Uzun
uşak uşak belediyesi nurullah cahan Gül kutlu doğum haftası