Haberler

Uşak Belediyesi'nden Arefe Mesaisi

366
25-05-2020

Arefe günü ve Ramazan Bayramı için getirilen sokağa çıkma kısıtlaması Uşak Belediyesi’ni harekete geçirdi. Mezarlık ziyareti yapamayacak vatandaşlar adına Kur’an-ı Kerim okutan Uşak Belediyesi ayrıca mezar yerlerini temizleyerek suladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Kovid-19 sağlık tedbirleri kapsamında Arefe günü olan 23 Mayıs Cumartesi ile Ramazan Bayramının son günü olan 26 Mayıs Salı gününü kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bu yıl arefe günü mezarlık ziyareti yapılamayacak. Bu durumsa daima vatandaşının yanında olan Uşak Belediyesi’ni harekete geçirdi.

Arefe günü gerçekleştirilemeyecek olan mezar ziyaretleri nedeniyle Uşak Belediyesi ekipleri vatandaşın bu konuda gönlünü ferahlatacak bir adım attı.

Bu kapsamda Uşak Belediyesi’ne ait ekipler mezarlıklarda temizlik işlemi gerçekleştirdi. Yapılan temizlik işlemlerinin ardından mezarları suladı ve tüm vefat edenler için Kur’an-ı Kerim okuttu.

Başkan Çakın: “Onlar gelemese de biz halkımız adına buradayız”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Çakın, “İslam alemi açısından çok önemli bir gün olan Arefe, mezarlık ziyaretleri için de bir vesile olmaktadır. Vefat eden yakınlarımız için Kur’an okuduğumuz ve dualar ettiğimiz bu anlamlı günde, vatandaşlarımız ne yazık ki toplum sağlı için evde kalmak durumunda. Sağlık tedbirleri kapsamında halkımız mezar ziyaretinde bulunamasa da onlar adına bizler buradayız. Bugün Arefe gününe özel düzenlediğimiz çalışma ile mezar yerlerini temizledik, suladık ve tüm ölmüşlerimiz için Kur’an okuttuk.” diye konuştu.

“O eski bayramlara yeniden kavuşmak için evde kalma vakti”

Sürecin hızlı bir biçimde normalleşmesi için evde kalmanın, tedbirlere uymanın ve uyarıları yakından takip etmenin oldukça önemli olduğunu kaydeden Başkan Çakın, “Dileriz biran evvel yan yana olduğumuz o eski bayramlara yeniden kavuşuruz. Özlem duyduğumuz o günlere ulaşmak içinse şimdi evde kalma vakti. Kurallara riayet eden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, mübarek Ramazan Bayramı’nın barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.” dedi.

Şehit ailelerine özel izin hatırlatması
Başkan Çakın, öte yandan bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü, şehit ailelerinin, eşlerinin, çocuklarının ve akrabalarının kaymakamlık ve valiliklere bildirimde bulunarak onların aracılığı ile mezarlık ziyareti gerçekleştirebileceğini hatırlattı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak'ın ilk motomezatı renkli görüntülere sahne oldu Uşak Belediyesi'nden Engel Tanımayan Proje UŞAK BELEDİYESİ MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜNDE KULLANILMAK ÜZERE BORDÜR ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU Uşak Merkez'den Ayşe Birgül Uşaklı Gazilere Gaziler Günü Hediyesi Uşak Eşme İlçesinden Sultan Dalkıran Uşak Merkezdan Süleyman Güler Uşak'ta 40 Yıllık Hasret Son Buldu UŞAK BELEDİYESİ'NDEN MAHALLERDE KÖŞE BUCAK TEMİZLİK Uşak Merkez'den Mehmet Sarı
uşak Belediyesi’nden Arefe Mesaisi