Haberler

​Uşak Belediyesi'nden Dolandırıcılık Uyarısı

1534
2-12-2015

Uşak Belediyesi’nden Dolandırıcılık Uyarısı

Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana son zamanlarda Uşak Belediyesi’nin ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık yöntemi nedeniyle uyarıda bulundu. Furtana “Kurumumuzdan kimse şahısları ve şirketleri arayarak para talebinde bulunmamaktadır” dedi.

Gün geçtikçe farklı yöntemler kullanılarak yapılan dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Daha önce polis ve savcı sıfatlarının kullanılarak mağdurların bankalardaki birikimlerine göz diken dolandırıcılar, bu defa da Belediyenin ismini kullanarak vatandaşların parasına göz diktiler. Yeni yöntemle Uşak Belediyesi çalışanlarının ismiyle yardım ve borç istenilirken, bu şekilde mağduriyet oluşturuluyor.

Personelimiz kimseyi arayarak para istemez

Konu hakkında açıklama yapan Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana vatandaşların bu konuda dikkatli olmalarını istedi. Uşak Belediyesi’nin hiçbir vatandaşı arayarak para istemediğini anlatan Furtana, “Belediyemizin işleyişi kanunlar ile belirlenmiştir. Kurumumuzun tahsilat yapacağı ve yardım alacağı konuların da yasalar ile sınırı çizilmiştir. Hal böyleyken bazı vatandaşlarımızın belediye personeli ismi kullanılarak dolandırıldığını öğrendik. Belediyemiz bünyesinde çalışan personelimiz telefonla aramak suretiyle hemşehrilerimizden böyle bir talepte bulunmamaktadır. Kurumumuza ait yatırılacak fatura ve vergiler şahsen, internet bankacılığı ve ilgili bankalar aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu yöntemler dışında bir yöntem kullanılmamaktadır” dedi.

Yetkili mercilere bildirsinler

Vatandaşların Belediye tarafından aranılarak para istenmesi durumunda ilgili mercilere hemen bilgi verilmesini isteyen Furtana, “Bu yöntemle sağlanan mağduriyet bizleri de son derece üzmüştür. Biz bundan sonra böyle bir sıkıntının vuku bulmaması için tedbirlerimizi alıyoruz. Hemşehrilerimiz de Belediyenin ismi kullanılarak para istenmesi durumuyla karşılaşırlarsa vakit kaybetmeden 155 Polis hattına ve 0276 221 4000 numaralı telefondan Belediyemize anında bildirsinler” diye konuştu.  

0.0
Son Düzenlemeler: 02 Aralk, 2015
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi'nden Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Çalışması Uşak Belediyesi'nden Hayvan Dostları İçin Anlamlı Proje Uşak Belediyesi'nden Eğitim Atağı ​Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden duyuru 20/09/2019 Uşak Belediyesi - Dolandırıcılık Uyarısı Uşak Belediye Başkanlığından Dolandırıcılık Uyarısı Uşak Belediyesi'nden Şeffaf Belediyecilik İçin Büyük Adım Kar ve Tipi Uyarısı UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ABD'YE SOSYAL MEDYA RESTİ Uşak Belediyesi'nden Hizmet Turu
uşak belediyesi nurullah cahan belediye uyarı