Haberler

UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ELAZIĞ VE MALATYA'YA YARDIM ELİ

194
25-01-2020

UŞAK BELEDİYESİ’NDEN ELAZIĞ VE MALATYA’YA YARDIM ELİ.

1 TIR BATTANİYE BUGÜN ELAZIĞ VE MALATYA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTI.

Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen ve can kayıplarının da yaşandığı depremin ardından Uşak Belediyesi hızlıca harekete geçti ve  deprem bölgesindeki mağdurlar için bu akşam 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndan bir tır battaniye yolladı.

Uşak AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Uşak AK Parti Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, Uşak AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Enes Kale ve Uşak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı, battaniye dolu tırı deprem bölgesine dualarla uğurladı.

MEHMET ÇAKIN; GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Yaşanan deprem felaketinden büyük üzüntü duyduklarını belirten Başkan Çakın, ‘’ Daha önce olduğu gibi bugün de, devletimiz tüm gücü ve imkanlarıyla felaket bölgesinde, halkının yanındadır. Her toplumsal olayda olduğu gibi, bugün de vatandaşlarımız el ele mağdur kardeşlerinin yanında olmak için kenetlenmiştir. Deprem, ülkemizin bir gerçeği. Geçmişte de bu acıları yaşadık. Böyle durumlarda en önemli olan şey birlik beraberliktir. Biz de belediye olarak mağdur kardeşlerimize bir nebze olsun yardımda bulunabilmek için bugün yardım tırımızı afet bölgesine yolluyoruz. Ayrıca Belediyemiz ve Uşakspor olarak bir yardım kampanyası da başlattık ve sosyal medya’dan duyurduk. Vatandaşlarımız ister yardım toplama noktamıza gelerek, ister paylaştığımız hesap numaraları üzerinden muğdur kardeşlerimize yardım edebilirler.  Rabbim inşallah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ben, deprem bölgesindeki kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum’’ şeklinde konuştu.

FAHRETTİN TUĞRUL ve İSMAİL GÜNEŞ’TEN YANINIZDAYIZ MESAJI

Uşak AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul ve Uşak AK Parti Milletvekili İsmail Güneş ise;  Depremi güçlü şekilde hisseden vatandaşlarının acılarını paylaşabilmek adına Uşak Belediye Başkanlığının öncülüğünde yardım tırını afet bölgesine gönderdiklerini, devletin tüm birimleriyle güçlü şekilde vatandaşının yanında olduğunun altını çizerek, Uşak halkı olarak Elazığ ve Malatya’daki kardeşlerinin her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

Daha sonra yardım tırı dualarla Elazığ ve Malatya’ya uğurlandı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak'ta şehrin dört bir yanına el dezenfekte noktaları kuruluyor Uşak Belediyesi'nden Steril Maske Üretimine Destek Su devir ve depozito işlemleri geçici süreliğine durdurulmuştur. Remzi Çelik ARTIK UŞAK'TA ARAÇLAR DAHA STERİL Huri Çelik Elif Özkara Uşak Belediyesi'nden Sokağa Çıkılmaması Hakkında Duyuru Uşak Belediyesi'nden Sağlık Çalışanlarına Alkışlı Sürpriz Uşak'ta Koronavirüse Karşı Termal Kameralı Önlem
uşak BELEDİYESİ’NDEN ELAZIĞ VE MALATYA’YA YARDIM ELİ