Haberler

Uşak Belediyesi'nden Engel Tanımayan Proje

1023
15-10-2020

Uşak Belediyesi tarafından, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Günü kapsamında özel bir projeye imza atıldı. Kenti tanıtan sesli bir rehber hazırlanarak görme engelli bireylere hediye edildi.

Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projede kentin coğrafyasından tarihine ve içerdiği unsurlara kadar her türlü detayı barındıran sesli bir rehber hazırlandı.

Tamamı belediye bünyesinde kaleme alınan ve seslendirilen “Uşak’ı bir de bizden dinleyin” sesli kent tarihi rehberiyle, görme engelli bireylerin yaşadıkları şehri daha iyi tanımalarına olanak tanındı.

Yaklaşık 37 dakikalık sesli rehber şehirde yaşayan görme engelli bireylerin adreslerine teslim edilirken, dört aileye de Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın bizzat ziyarette bulunarak hediyelerini takdim etti.

Başkan Çakın: “Gayemiz, insanımızın hayatını güzelleştirmek”

Uşak’taki görme engelli yaklaşık 30 vatandaşa ‘Uşak’ı bir de bizden dinleyin’ sesli kent tarihi rehberinin hediye edildiğini kaydeden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Onlar bizler gibi şehrimizi görerek, gezerek tanıma imkanına sahip değiller. Ancak biz, onlar için kadim şehrimizin tüm özelliklerini bir sesli rehberde topladık. İstiyoruz ki görme engelli bireylerimizin dünyasına bir renk katsın ve düşünüldüklerinin farkında olsunlar. Bizler Uşak Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın mutluluğu için, insanımızın hayatını güzelleştirmek için çalışıyoruz. Uşak, birlikteliğin en üst düzeyde olduğu bir şehir. Dayanışmamız aynı kararlılıkla ve hassasiyette sürecek.” dedi.

Yapılan çalışmalarda engelli bireylerin gözetildiğini ve standartların onlara göre belirlendiğini kaydeden Başkan Çakın, bu tarz özel günlerin önemine işaret etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Merkez Bozkurt Mahallesinden Ahmet Şengül Uşak Merkez Bozkurt Mahallesinden Ayşe Keleş Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi Sakinlerinden Halil Duman "UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ" Haberi Hakkında 15 TEMMUZ DESTANI UŞAK MEYDANINDA ANILDI UŞAK'IN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI UŞAK'TA SÜPERMOTO VE OHVALE MİNİGP RÜZGARI Uşak Merkez İkisaray Mahallesinden Emine Yılmaz Uşak'ın değerleri Amfi Tiyatro'da Devleşti UŞAK'TA SÜPERMOTO HEYECANI BAŞLIYOR
uşak uşak belediyesi mehmet çakın görme engeli sesli kent tarihi rehberi