Haberler

​Uşak Belediyesi'nden Örnek Öğrenci Kampanyası

3015
21-08-2015

Uşak Belediyesi’nden Örnek Öğrenci Kampanyası

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, kente gelen üniversite öğrencilerine destek olmak için eşya toplama kampanyası başlattıklarını belirtti. Uludağ, “Kampanyamız ile öğrencilerimize ilimizin yardımseverliğini ve ev sahipliğini göstereceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi kente üniversite okumak için gelen öğrencilerin eşya ihtiyaçlarını karşılamak için anlamlı bir kampanya başlattı. Belediye koordinatörlüğünde yürütülecek  “Bir evi de sen donat” isimli proje, öğrencilerin en büyük sıkıntılarından birisi olan ev eşyaları konusunda çözüm sağlayacak.  Kampanya kapsamında kentte yaşayanlardan, öğrencilere destek olunması düşüncesiyle temiz ve kullanılmış eşyalar toplanacak.  Eşyalar depolandıktan sonra öğrencilerin talepleri dikkate alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Eşyaları taşıma işini de Belediye üstlenecek. Projenin ilerleyen zamanlarda ise kapsamı genişletilecek ve öğrenci dostu bir kent olma adına önemli adımlar atılmış olacak.

Öğrencilerimize destek oluyoruz

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Hedefimiz öğrencilerimize destek sağlayarak eğitim hayatlarını kolaylaştırmaktır” ifadesini kullandı. Herkesin kendi ailesinde ya da çevresinde üniversite öğrencisi olduğunu dile getiren Uludağ, “Bugün ilerleyen eğitim sistemi sayesinde evlatlarımız ve yakınlarımız başka şehirlere giderek üniversite okumaktadır. Şehrimizin çocukları gittikleri yerlerde birçok sıkıntıyla karşılaşmaktadır.Bu sıkıntılardan birisi de kaldıkları evlerde eşyaların olmamasıdır. Biz bu olumsuz durumu kentimize başka şehirlerden gelen öğrencilerimizin yaşamamasını istedik. Öğrencilerimizin daha sağlıklı bir şekilde eğitimlerini devam ettirmeleri için omuzlarından az da olsa yüklerini almanın önemli olduğunu düşündük. Bunun için böyle bir kampanya başlattık. Kampanyamız ile eşyaların toplanması, depolanması ve ihtiyaç sahipleri öğrencilere ulaştırılması Belediyemizce sağlanacak. Bu çalışma öğrencilerimiz zamanlarının önemli bir kısmını ucuz eşya bulabilmek için harcadığı eforun da engellenmesine katkı sağlayacak ” dedi.  

Kampanya hakkında paylaşım yaptıklarında olumlu tepkiler aldıklarını anlatan Uludağ, öğrencilerin ve ailelerinin dualarının kendilerine yeteceğini belirtti.

Öğrenci ve kent kaynaşması için önemli

Kent ve öğrenci kaynaşmasında da projenin katkı sağlayacağını bildiren Uludağ, “İlimizde eğitim almayı tercih eden bütün öğrencilerimiz aynı zamanda bizlerin de çocuklarıdır. Ailelerinin bizlere emaneti olan kardeşlerimize biz de bu şekilde projelerle sahip çıkacağız. Vereceğimiz destek ilimizde yaşayanlar ile öğrencilerin kaynaşması için de önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber GENÇ KUŞAK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI JEST Öğrencilerin İlk Dersi Başkan Çakın'dan UŞAK BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KARAAĞAÇ MESİRE ALANINI TEMİZLEDİ UŞAK BELEDİYESİ VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE ÖZEL PROJE ''MEMLEKETİM UŞAK KART'' ​Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden duyuru 20/09/2019 UŞAK BELEDİYESİ LİSELİ ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ UŞAK BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
uşak uşak belediyesi marka şehirler belediye öğrenci evi eşya toplama yardım sosyal projeler