Haberler

UŞAK BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI

624
20-05-2020

Dini ve milli günleri anma konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Uşak Belediyesi, mübarek Kadir Gecesi nedeniyle kentteki pazar yerlerinde, hastanelerde, İl Emniyet Müdürlüğünde ve halk ekmek satış noktalarında vatandaşlara lokum ikramında bulundu.

Yaklaşan Ramazan Bayramı sebebiyle pazar alışverişlerini yapmak üzere pazar yerlerine giden, ayrıca tedavi amacıyla hastanelerde bulunan vatandaşlar Uşak Belediyesi’nin sürprizi ile karşılaştı.

Kentteki, 6 farklı pazar yerinde ve 3 farklı hastanede sabah saatlerinde yerini alan Uşak Belediyesi ekipleri, vatandaşların Kadir Gecesini tebrik ederek içerisinde lokum bulunan kutuları takdim etti.

Pazar yerleri ve hastanelerin yanı sıra Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’nde bulunan ve görevi başındaki personellerle, Uşak Belediyesi Halk Ekmek satış noktalarından ekmek almak isteyen vatandaşlara da lokum ikramı gerçekleştirildi.

Lokum ikramı yapılan ve geceleri tebrik edilen vatandaşlarsa durumdan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Kadir Gecesi, İslam Alemi için son derece önemli ve müstesna bir gecedir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı bu gece, ellerini duaya açan Müslümanlar için bir kurtuluş vesilesidir. Biz de değerli hemşehrilerimizin bu mübarek gecelerini tebrik etmek için kendilerine böyle bir ikramda bulunduk. Personellerimiz şehrimizdeki pazar yerlerinde ve hastanelerimizde gerekli tedbirleri alarak ikramlarımızı dağıttılar.  Herhangi bir kalabalığa ve yığılmaya meydan vermemek için vatandaşımızın ayağına gittik.” dedi.

ÇAKIN: “ÖZLEDİĞİMİZ GÜNLER TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADIĞIMIZ SÜRECE DAHA YAKIN

Başkan Çakın birlik ve beraberlik içinde olunan günlerin, alınan tedbirlere uyulması halinde daha çabuk geleceğini anımsatarak, “Gönül isterdi ki, bu mübarek geceyi hep birlikte daha farklı şekilde ihya edelim ama malum sağlık tedbirleri dolayısıyla bu sene bu şekilde bir organizasyon gerçekleştirdik. Ben bu vesileyle bir kez daha tüm İslam Aleminin ve Uşaklı hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor, devletimizin aldığı kararlara, uygulanan sağlık tedbirlerine Bayram süresince de riayet etmelerini rica ediyorum. Tedbirlere harfiyen uyalım ve bunun yanında da salgın musibetinden bir an evvel kurtulmak için hep beraber dua edelim. Özlem duyulan günler tedbiri elden bırakmadığımız sürece çok daha yakın.” şeklinde konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: 04 Haziran, 2020
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN YARENLER GECESİ'NE KATILDI Uşak Belediyesi Gayrimenkul Satış İhalesi İlanı-03/02/2022 UŞAK BELEDİYESİ EKİPLERİNDEN KARLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ Kadir Örkmez Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Ganime Erkinsoy Uşak Merkez Bölme Mahallesi'nden İbrahim Ertürk Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Namık Özköse GENÇ KUŞAK DOĞA KEŞFİNDE Sivaslı Hacım Köyünden Halime Uşak Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'den Mithat Cengiz
uşak BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI