Haberler

UŞAK RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU

707
20-05-2020

-Uşak’taki 19 Mayıs Etkinlikleri Hafızalara Kazındı


Kurtuluş meşalesinin ateşlendiği, en önemli Milli Bayramlarımızdan olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Uşak’ta birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı.

Covid-19 sağlık tedbirlerini göz önünde bulunduran ve bu çerçevede bir kutlama programı organize eden Uşak Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, halk oyunları, paraşüt gösterisi ve ışık şovuyla kutladı.

Halk oyunu ekipleriyle şehirdeki birçok noktada gösteri düzenleyen Uşak Belediyesi, yöresel oyunlarla vatandaşa 19 Mayıs’ın coşkusunu yaşattı.

Öte yandan “Bütün ümidimiz gençliktedir” yazılı pankart ile gün boyu Uşak semalarını turlayan paramotor paraşütçüsünü Uşaklılar evlerinin balkonundan ilgiyle izledi.

Saatler 21.30’u gösterdiğindeyse kentin en yüksek noktaları arasında yer alan Atapark’ta gerçekleştirilen özel ışık şovu adeta görsel bir şölen sundu. Uşak semalarını süsleyen ışıkların yanı sıra binalara ay yıldızlı Türk Bayrağı figürü yansıtıldı.

BAKAN ÇAKIN: 19 MAYIS HÜRRİYET SEVDASININ BİR NİŞANESİDİR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın, gün boyu devam eden çeşitli etkinliklerle kutlandığını dile getiren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “19 Mayıs Türk Milleti açısından çok önemli bir gün ve hürriyet sevdasının bir nişanesidir. Bundan tam 101 yıl önce bugün Türk tarihine yön verecek o önemli adım atılmıştır ve ülkemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır. En önemli milli bayramlarımızdan olan bu özel gün, içinde bulunduğumuz ve uymamız gereken sağlık tedbirleri sebebiyle bu sene farklı bir formatta kutlanmak durumunda kaldı. Biz de koşullara uygun bir etkinlik organize ettik.” dedi.

“ÖZGÜRLÜK MEŞALEMİZ DAİMA YANSIN”

Halk oyunu ekibimiz yöremize ait birbirinden güzel oyunları sergiledi. Paraşütçümüz ‘Bütün ümidimiz gençliktedir’ yazılı pankartı ve Türk Bayrağımızı gökyüzünde dalgalandırırken, adeta, ‘İstikbal Göklerdedir’ sözünü doğrular nitelikte tüm hemşehrilerimizin bakışlarını gökyüzüne çevirmesini sağladı. Akşam saatlerindeyse Atapark’ta gerçekleştirdiğimiz ışık şovu ve ay yıldızlı ışık yansıtması ile bu önemli milli bayramımızı kutlamış olduk. İnşallah bir an önce, bayramlarımızı ellerimizde bayraklarımızla sokaklarda kutlayacağımız o günlere erişiriz. Ben bir kez daha, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, özgürlük meşalemizin daima yanmasını diliyorum.” diye konuştu.

Sağlık tedbirleri kapsamında özel organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, birbirinden renkli gösterilerle hafızalara kazandı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Banaz Otuzbir Ağutos Mahallesinden Ayşe Özbakır Uşak Merkez Bozkurt Mahallesinden Ayşe Keleş Uşak Merkez Bozkurt Mahallesinden Ahmet Şengül Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi Sakinlerinden Halil Duman "UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ" Haberi Hakkında 15 TEMMUZ DESTANI UŞAK MEYDANINDA ANILDI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI UŞAK'IN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI UŞAK'TA SÜPERMOTO VE OHVALE MİNİGP RÜZGARI Uşak Merkez İkisaray Mahallesinden Emine Yılmaz
uşak RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU