Haberler

​Uşak Tanıtım Günleri ile Yeniden Keşfedilecek

2431
6-05-2015

Uşak Tanıtım Günleri ile Yeniden Keşfedilecek

Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) organizatörlüğünde yapılacak Uşak Tanıtım Günleri tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman ve gazeteciler katıldı. Toplantıda 18 ve 22 Mayıs tarihleri arasında yapılacak tanıtım günleri basın mensuplarına anlatıldı.

Uşak keşfedilmemiş güzelliklere sahip

Toplantının açılış konuşmasını yapan Uşak Valisi Seddar Yavuz, “Uşak hala keşfedilmemiş birçok güzelliğe sahiptir. Bu güzelliklerin tanıtımı ise etkin bir çalışma ile olur” ifadesini kullandı.

Tanıtım günlerinin kente sağlayacağı kazanımlardan bahseden Yavuz, “ Hepimizin ortak değeri Uşak’tır. İlimiz bütün ilçeleri ile güzel bir şehirdir. Bizler şehrimizi tanıtmanın önemini kavramakla beraber hemşehrilerimize de Uşak’ın güzel şehir olduğunu anlatmak gerektiğine inanıyorum. Bu anlayışı Uşak’a gelen herkese yayarsak tanıtım açısından sıkıntı kalmayacağını düşünüyorum. Bizim öncelikle kendimizi tanımamız gerekmekle birlikte, bir şehrin kendisini tanıması dünyanın en önemli hususlarındandır. Şahsımı ziyaret eden herkese Uşak’ı anlatıyorum. Kentimizi bizden duyanlar hayretlerini saklayamıyorlar. Ayrıca ilimiz üniversitesi ile de başarılı bir kenttir. 22 bin öğrencisi olan üniversitemizden ayrılan öğrencilerimizin kentten ayrılırken mutlu olmaları şarttır. Çünkü memleketlerine dönen öğrencilerimiz ilimizin tanıtımında önemli bir elçi olmaktadır” dedi.   

Değerlerimize sahip çıkmalıyız

Uşak’ın kültürel değerlerinin unutulduğunu aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ise iyi bir tanıtım ile değerlerin hak ettiği konuma geleceğini belirtti.

Uludağ şunları kaydetti: “Önemli bir etkinliği birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uşak’ın kültürel ve yerel değerlerinin tanıtılması için gecikmiş bir çalışmayı yapıyoruz. Bizler de belediye olarak kentimizi ilimize ve Türkiye’mize tanıtmak için çaba veriyoruz. Bazen şehir olarak değerlerimize sahip çıkamıyoruz. Örneğin Uşak halıları yüzyıllardır yaşamasına rağmen kent olarak sahip çıkamamışız. Fakat biz bu konuda yeniden etkin bir çalışma ile somut kazanımlar elde ettik. Buna benzer birçok değerimiz maalesef unutulmaya yüz tutmuş. İşte bu tür etkinlikler ile değerlerimiz tekrar gün yüzüne çıkacak ve Uşak ile markalaşacak”

Kentimizin ürünleri bilinmiyor

Uşak’ın birçok ürünü üreten bir kapasitede olduğunu, fakat kentte yaşayanların bundan haberi olmadığını ifade eden UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, “UTSO olarak Valiliğimiz ve Belediyemiz ile önemsediğimiz bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Buradaki çıkış noktamız Uşak’taki nihai ürünleri ve yarı mamülleri önce Uşaklılara tanıtmaktır. Burada sağlayacağımız başarıyla daha sonra t6anıtım etkinliklerini fuar şekline dönmesini istiyoruz. Uşak’ta  çok şeyler üretiyoruz. İç piyasaya çok mamuller satıyoruz. Bu konuda başarılı birçok işletmemiz olmasına rağmen Uşaklı hemşehrilerimiz neler satıldığını bilmiyor. Yapacağımız tanıtım organizasyonunda bunu vurgulamak istedik. 22 bin üniversite öğrencimize de değerlerimizi etkinlikle tanıtmak istiyoruz. Kültürel değerlerimize de bu şekilde sahip çıkmak istiyoruz. Ulubey Kanyonları, Karahallı Cılandıras gibi doğal değerlerimiz bile hala tanınmıyor. Bunları etkinliğimizde de en iyi şekilde anlatacağız” şeklinde konuştu

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber KALPLER YENİDEN BİR ARADA, GÖNÜL BULUŞMALARI BAŞLADI! ŞEHRİN ÇOCUKLARI BASKETBOL MEŞALESİNİ YENİDEN YAKACAK TİYATRO SAHNESİ ALKIŞLARLA YENİDEN AÇILDI ​Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden duyuru 20/09/2019 SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ YENİDEN HİZMETE AÇILIYOR Utaş Uşakspor Yeniden 2.Lig'de UŞAK'TA FUTBOL GÜNLERİ BAŞLADI Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık Tablosu Yeniden Can Buldu
uşak tanıtım günleri tanıtım