Haberler

Uşak Tarihiyle, Kültürüyle, Doğasıyla Fotoğraflarda Can Buldu

1286
9-10-2017

Uşak Tarihiyle, Kültürüyle, Doğasıyla Fotoğraflarda Can Buldu

Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi ortaklığında düzenlenen, Türkiye'nin en geniş bütçeli ve “İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

Türkiye'nin en yüksek bütçeli fotoğraf yarışmalarından birisi 36 farklı ilinden katılım buldu. Uşak'ta gerçekleştirilen yarışmaya 341 kişi katıldı ve 2 bin 279 fotoğraf değerlendirmeye alındı. Yarışma kapsamında en iyi kareyi yakalamak adına ter döken fotoğraf sanatçıları "Uşak'ta doğal güzellikler", "Uşak'ta tarih ve kültür", "Uşak'ta insan ve sosyal yaşam, "Cep telefonu ile gençlerin gözünden Uşak" kategorilerinde yarıştı.

Uşak'tan 55 kişinin katıldığı fotoğraf yarışmasının sonucunda 19 fotoğraf dereceye girerken, 67 fotoğraf ise sergilenmeye hak kazandı.

Aralarında uluslar arası savaş fotoğrafçısı ve belgesel film yapımcısı Coşkun Aral'ın da bulunduğu alanında uzman bir jüri tarafından ele alınan fotoğraflarda Uşak farklı değerleriyle fotoğraf karelerinde can buldu.

Organizasyonun kent tanıtımında önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Her zaman söylediğimiz gibi, Uşak tarih, sanat ve kültürün başkenti. Keşfedilmeyi bekleyen çok hazinemiz var. İşte burada da fotoğraflara yansıyan kanyonumuz, Blaundus Antik Kentimiz, ciridimiz, halımız, derimiz, saymakla bitiremeyeceğimiz çok güzel ve önemli değerlerimiz fotoğraflarda can buldu." dedi.

Tüm değerleriyle kentin önemli bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Başkan Nurullah Cahan, "Uşak'ın değerlerini artık bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirdikleri için ben fotoğraf sahiplerimize teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın çok büyük bir desteği oldu. Tekstil ve Karma Deri Organize Sanayi Bölgelerimiz, Ticaret Borsamız, esnaf odalarımızın başkanları önemli destekler sağladı. Birlik ve beraberlik içerisinde ortaya koyulan bu güzel etkinlikle Uşak'ın tanınırlığı pek çok projemiz ve çalışmamaızın yanı sıra kültür elçisi fotoğraf sanatçılarından başlayarak üst noktalara gelecek. Değerlerimiz diğer çalışmalarla da birleşince daha bilinir bir noktaya ulaşmış olacak." diye konuştu. Uşak'ın her geçen gün yükselişini sürdüreceğini ifade etti.

“Bu yarışma kent için bir gereklilikti"

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer ise, "Uşak'ın tanıtımının gerçekleştirilmesi amacıyla böyle bir yarışmanın gerekli olduğunu düşünüyorum. 200'ün üzerindeki fotoğraf sanatçısı Uşak'ı ziyaret ederek kentte günlerce vakit geçirdi. Uşak'ın doğasını, tarihini, yaşamını, kültürünü objektiflerine yansıttılar. Dolayısıyla bugün burada karşımıza 19 tane ödül almış, 67 tane de sergilenmeye layık görülüş bir fotoğraf hazinemiz olmuş oldu. Bizim bile görmediğimiz yerleri görme şansını elde ettik." ifadelerini paylaştı.

Türkiye'nin pek çok yerinde fotoğraf yarışmaları düzenlendiğini belirten Sezer, Uşak'taki yarışmanın en önemli yanlarından birisinin 119 bin lira gibi bir bütçeye sahip olması olduğunu ve 80 bin TL'nin üzerinde ödül dağıtıldığını kaydetti. Sezer yarışmanın ses getirdiğini vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK'TA ÇOCUK OYUN GRUBUNA ÇİRKİN SALDIRI UŞAK BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLER BÜTÇE İÇİ İŞLETMESİ ATAPARK ÇAYZADE BİRİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE TABE UŞAK BELEDİYESİ TÜM EKİPLERİYLE SAHADA UŞAK'TA OKULLAR LGS'YE HAZIR Uşak Belediye Başkanlığı Teşkilat Yönetmeliği Uşaklılar geleceği için Atapark'ta buluştu Uşak Belediyesi Kentteki Kahvehaneleri Dezenfekte Etti Uşak'ta Camiler İbadete Hazır Uşak Belediyesi'nden Arefe Mesaisi UŞAK RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU
uşak uşak belediyesi nurullah cahan kültür sanat tarih fotoğraf yarışması