Haberler

UŞAK'IN EN YEŞİL PROJESİ, YENİLENMENİN ANAHTARI OLDU

699
28-09-2018

ÖĞRETMENEVİ YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR

Kent Park kapsamında taşınacak yapılar arasında yer alan ve yeni binası Uşak Belediyesi tarafından yapılan öğretmenevinde sona yaklaşıldı. İnşa işlemlerinin tamamlanmasıyla Kent Park’a alan açılacak.

Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve şehrin merkezini yeşil bir hazineye çevirecek Kent Park Projesi’nde, taşınacak kurumlar arasında yer alan öğretmenevi yeni binasına kavuşuyor. Yapım çalışmalarına kısa süre önce başlanan modern tesiste son aşamaya gelindi. 5 yıldızlı bir otel konforunda olacak, 400 kişilik düğün salonunun, 60 kişilik lüks odaların, restoranın, aktivite salonlarının ve lokalin yer alacağı tesiste geri sayım başladı.

Yaklaşık 4 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip ve bin 500 metrekarelik bir bölüme oturan, her şeyin düşünüldüğü yeni öğretmenevini yerinde inceleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bina yapımının kısa süre içerisinde tamamlanacağına vurgu yaptı.

HEDEF YIL BAŞI

Yapılan modern yapıyı şehir merkezine kazandırılan Kent Park’ın yansıması olarak nitelendiren Başkan Nurullah Cahan, “Orada ömrünü tamamlamış binaları yeni yerlerine taşımıştık. öğretmenevi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve 32 derslikli bir okulumuz kalmıştı. öğretmenevi binamız arkamızda ve İnşAllah yılbaşı gibi burayı hizmete açarak, eski yerini yıkacağız. Uşak’a yakışır, modern ve 5 yıldızlı otel konseptinde bir öğretmenevi yapıyoruz.” dedi.

KENT PARK YEŞİLE BÜRÜNÜYOR

İnşaatın yüzde 85’lik kısmının tamamlandığına işaret eden Cahan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de öğretmenevinin yan kısmında yer aldığını kaydederek bölgenin kazanacağı canlılığı vurguladı. Başkan Cahan, kamu kurumlarının eskiyen binalarının modernize edilmesinin yanı sıra kent merkezindeki yoğunluğun da farklı bölgelere dağıtıldığını söyledi. Uşak’ın her noktasının ayrı bir değer kazandığını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kent Park’ta yeşillendirme çalışmamız devam ediyor. Bir ay sonra yaklaşık 50 bin metrekarelik kısmı hizmete açacağız. İnşAllah yıl başından sonra da Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, öğretmenevimizi ve Orhan Dengiz Lisemizi yeni yerlerine taşıdıktan sonra meydanın tamamını yeşil alana çevireceğiz.” açıklamalarında bulundu.

İnceleme esnasında Başkan Nurullah Cahan’a Uşak Belediye Meclisi üyeleri ile Uşak Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri eşlik etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU Nimet Yeşilay HOŞ GELDİN BEBEK PROJESİ KAPSAMINDA YENİ DOĞUM YAPAN AİLELERE VERİLMEK ÜZERE MALZEME ALIMI DOĞRUDAN Uşak Belediyesi "Şehrimde Sanat" Projesiyle Şehirdeki Tüm Kesimleri Tiyatroyla Buluşturuyor UŞAK BELEDİYESİ 4. TİYATRO FESTİVALİ'NE KATILACAK EKİPLER BELLİ OLDU Uşak Belediyesi 5. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası'nda Kazanan Belli Oldu Zekiye Yeşildal Uşak Belediyesi Geleceğe Yapılan Yatırıma Destek Oldu Yeşildere Köyünden Çetin Kutlu CUMHURİYET TENİS TURNUVASI'NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU
kent park uşak uşak belediyesi nurullah cahan inceleme öğretmenevi