Haberler

UŞAK'IN GURURU MİNİK YÜKSEL'E BAKAN VARANK'TAN JEST

350
25-03-2022

Hazırladığı Robotik kodlama projesiyle dünya şampiyonu olan Yüksel Avcı, Bakan Varank’tan hediyesini aldı.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Uşak’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uluslararası Çocuk Kodlama Yarışmasında dünya şampiyonu olan Yüksel Avcı ve Bilişim Öğretmeni Bayram Yiğit ile bir araya geldi. Gösterdiği büyük başarıdan dolayı 4. Sınıfa giden minik Yüksel’i tebrik ederek hediyesini veren Bakan Varank, genç ve yetenekli öğrencilerimizin ülkemizin en kıymetli değerleri olduğunu belirtti.

“Hem Uşak için Hem Ülkemiz İçin Büyük Gurur”

Dün gerçekleştirdiği çeşitli temasların ardından Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı makamında ziyaret eden Bakan Varank, burada genç yetenek Yüksel Avcı ve ailesiyle bir araya geldi. “İlimize hoşgeldiniz” diyerek kendisine çiçek takdim eden minik Yüksel’in başarıları hakkında öğretmeninden bilgi alan Varank; minik öğrenciyle gurur duyduğunu belirterek bu tür yarışmalarda başarı elde eden öğrencileri daima desteklediklerini ifade etti.

Bakan Varank’ın Yüksel Avcı’ya ödül olarak kendisinden ne istediğini sorduğu ve minik öğrencinin verdiği mütevazı cevaplarla renkli anların yaşandığı görüşmede; Başkan Çakın da ilimiz için büyük bir gurur kaynağı olan bu başarıyı takdir ettiklerini ifade etti.

Minik Yüksel’e TEKNOFEST Sözü

Minik Yüksel’in en büyük hayalinin TEKNOFEST’e gitmek olduğunu öğrenen Bakan Varank, başvuru süreci ile ilgili gerekli bilgileri aldıktan sonra Yüksel’i Samsun’da yapılacak olan programda ağırlamak için söz verdi.
Yüksel Avcı AsociatiaSasoryCode adlı kuruluş tarafından Şubat ayında düzenlenen yarışmada dünya şampiyonu olmuş; Scratch 3 programı kullanarak küresel ısınmaya çözüm bulan bir tema ile araba yarışı tasarlamıştı. 47 ülkeden 864 öğrencinin katıldığı bir platformda başarı gösteren Avcı; daha önce Hupcup 2021 Scratch Turnuvasında Türkiye 4.sü ve Scratch Cup 2022 Türkiye Şampiyonu olmuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: 25 Mart, 2022
İlgili İçerikler: Huriye Bakan Uşak Belediyesi'nden Gece Görevindeki Personele Sahur Jesti Ahmet Bakan AÇILIŞ KURDELESİNİ BAKAN VARANK KESTİ Minik Eller Atık Malzemeleri Geri Kazandırdı MİNİK ŞEYMA UMUDUNA ARTIK DAHA YAKIN GENÇ KUŞAK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI JEST UŞAK'IN MAYKIL FİKRET'İ DANSIYLA MOTİVE EDİYOR GAZİLERDEN BAŞKAN ÇAKIN'A JEST UŞAK'IN EN BÜYÜK ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI
uşak uşak belediyesi şampiyon Bakan ödül mehmet çakın varank