Haberler

UŞAK'TA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

821
31-08-2019

Uşak’ta, Yüce Türk Milleti tarafından milli tarihimize yazılan şanlı zafer 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünü, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun sahne aldığı etkinlikle coşkuyla kutlandı.

Yüce Türk Milletinin azim ve kararlılığıyla, 1919 yılında Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde, vatanımızın işgalci güçlerin kirli ellerinden kurtarıldığı Kurtuluş Mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kurtuluş Savaşı’nda önemli görevler üstlenen Uşak’ta da coşku ve gururla kutlandı.

Bu kapsamda Uşak Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünü, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda sahne alan Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ile tüm Uşaklılarla birlikte kutladı.

Sanat Yönetmeni ve Şefi Şavk Kırçiçek yönetiminde Kurtuluş Gününe özel olarak izleyici ile buluşan topluluk; kahramanlık ve kurtuluş temalı eserlerin yanı sıra, Anadolu, Kerkük, Musul, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tataristan, Kırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çuvaşistan, Başkortistan, Tuva, Hakasya, Saha, Yakutistan, Gagauzya, Doğu Türkistan-Uygur, Karaçay-Balkar, Karaçay-Kumuk, İran-Kaşkay, Rumeli ve Balkanlar’ın geleneksel müzik ve danslarını sergilediler.

Coşkunun zirve yaptığı etkinlikte Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın,  şanlı zaferin, milli gururunun kutlandığı bu önemli geceye katılım gösteren tüm Uşaklılara, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğuna ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Coşkuluyla kutlanan gece, Başkan Çakın tarafından Sanat Yönetmeni Sayın Şavk Kırçiçek’e ve topluluğun müdürü Sayın Mehmet Güngör’e takdim edilen çiçek ve plaket ile son buldu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Merkez Orta köyü'nden Tevfik Zafer Dinçer Merkez Paşacıoğlu Köyün'nden Zafer Çelik BAŞKAN ÇAKIN: 30 AĞUSTOS ZAFERİ ÜSTÜN MÜCADELE İLE KAZANILMIŞTIR Uşak'ta Kurtuluş Haftası Coşkuyla Kutlanacak BAŞKAN ÇAKIN'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI Başkan Mehmet Çakın'dan Çanakkale Zaferi Mesajı Manisa-Kula Zaferiye Mahallesinden Elif Akdemir ZAFER TENİS TURNUVASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU RAKETLER "ZAFER" İÇİN KALKACAK T.C. Zafer Kalkınma Ajansı Personel Alımı İlanı 2020
Uşak’ta 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI