Haberler

​Uşak'ta Çöp Ev Boşaltıldı

2225
16-06-2015

Uşak’ta Çöp Ev Boşaltıldı

Uşak’ta bir evde komşularının aşırı koku şikayetini dikkate alan Uşak Belediyesi ekipleri evden iki kamyon çöp çıkardı. Uşak’ta vatandaşların sağlığını önemsediklerini dile getiren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu kapsamda üzerlerine düşen her şeyi yaptıklarını kaydetti.

Uşak’ta Karaağaç Mahallesi’nde bulunan bir çöp  ev Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından müdahale edilerek boşaltıldı. Karaağaç Mahallesi Bağlı Sokak No 16 adresinden çevreye kötü kokular yayılması üzerine çevrede yaşayanlar şikayette bulundu. Şikayeti değerlendiren Belediye ekipleri ilgili birimleri ile polis nezaretinde kokuların yayıldığı eve gitti. Evde yapılan incelemede ise ev sahibi A.A (80) tarafından çöplerin toplandığı ve evde biriktirildiği tespit edildi. Bunun üzerine Belediye ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin nezaretinde evi temizledi. Evden iki kamyon çöp çıktı.  

Temiz bir kentte hassasız

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belediyemiz vatandaşımızın sağlığını korumak adına çalışmalarına devam ediyor” dedi. Uşak’ta bazen bu tür durumlar ile karşılaşıldığına dikkat çeken Cahan, “Bu tür durumlar hem çevreye hem de evde yaşayanların kendisine ciddi zararlar vermektedir. Halk sağlığını tehdit eden her türlü tehdidin karşısındayız. Belediye ekipleri olarak böyle kötü durumların devam etmemesi adına hemen müdahalemizi gerçekleştirmekteyiz. Bugün de şikayetleri değerlendiren Belediyemiz müdahalede bulunarak çöp ev haline gelen bir evin boşaltılmasını sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

Kentte bu konuda hassas davranmayı sürdüreceklerini aktaran Cahan, “Vatandaşlarımızın her türlü şikayetlerini değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Titiz bir şekilde çalışıyoruz

Uşak Belediyesi ilgili birimlerinin kentin temiz olması ve gelecek nesle güzel bir doğa bırakılması adına çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çeken Cahan, “Belediyemiz vatandaşlarımızın kentin temizliğine dair görmek istediklerini titizlikle değerlendirmektedir. Gerek telefonla, gerek şahsen, gerekse sosyal medya yoluyla yapılan şikayetleri zaman kaybetmeksizin gidermekteyiz.  Bundan sonra da bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Emine Çopur TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE KULLANILMAK ÜZERE 850 ADET ÇÖP BİDONU ALIMI Ahmet Fevzi Çopur ​Bir Ayda İçinde İkinci Çöp Ev Vakası 600 ADET ÇÖP BİDONU ALIMI 4 KALEM ÇÖP KOVASI VE ÇÖP KOVASI MALZEMESİ ALINMASI AHŞAP KAPLI DEMİR PROFİL ÇÖP KOVASI EKTEKİ TEKNİK ŞARTNAMEYE Çöp taksi ile dar sokaklarda sıkıntı kalmayacak 300 ADET YEŞİL AĞZI AÇIK HALDE ÇÖP BİDONU ALIMI 2000 KG ÇÖP TORBASI
çöp ev