Haberler

​Uşak'ta Halı Festivali Yapılacak

2917
29-04-2015

Uşak’ta Halı Festivali Yapılacak

Uşak Belediyesi kentin marka değeri olan Uşak Halılarının tanıtımı için tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 8 - 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Halı festivali düzenliyor. Uşak’ta halı konusunda bir ilki gerçekleştireceklerine dikkat çeken Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bunun bir başlangıç olacağını ve her yıl halıların tanıtımı adına daha kapsamlı çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Uşak Belediyesi kentin geçmişinde önemli bir yeri olan Uşak halılarının eski günlerine dönmesi ve daha da iyi yerlere gelmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Markalaşma adına yapılan tanıtım çalışmaları ile başarı kaydeden Belediye kentte bir ilki daha gerçekleştirecek. Bu kapsamda 8- 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında halı festivali düzenlenecek. Festival kapsamında halı temalı resim sergileri, paneller, halı sergisi ve yöresel yemek yarışması yapılacak.

Uluslararası boyutta olacak

Uşak halıları için durmaksızın çalıştıklarını ve tanıtım atağına geçtiklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu nedenle projelere hayat vermeye başladıklarını söyledi. “Uşak halılarını festival ile daha iyi anlatacağız” diye konuşan Cahan, “İlimizin has değeri olan halılarımız dünyanın neresine gidilirse gidilsin bilinmektedir. Ünlü ressamların tablolarına bile konu olmuş halılarımızın en güzel yerlere gelmesi bizler için önemlidir. Bu nedenle etkili tanıtım çalışmaları ile halılarımıza talep patlaması gelmekle beraber, dokuyucu sayımızı iki katına çıkardık. Tanıtımı daha etkili yapmak adına ilk defa festival düzenleyerek önemli bir adım atmış olacağız. Festivalimiz her yıl daha da renkli hale gelecek. Festivalimiz gelecek yıllarda uluslar arası bir boyut kazanacak ve dünyanın dikkatini yeniden halılarımıza çekeceğiz” ifadesini kullandı.

Halıların markalaşması adına çalışmaların süreceğinin altını çizen Cahan, “Bu yöndeki çalışmaların olumlu sonuç vermesinin ardından yeniden ilgi gören halılarımız, birçok eve ekmek kazandırmaya da vesile olacak” diye konuştu.

Her eve girmeli

Kentte her eve halının girmesini düşündüklerini ve bu konuda da çalışmaların aralıksız devam ettiğini hatırlatan Cahan,  “Her vatandaşımız halıların tanıtılmasında etkin bir elçi olmalıdır. Bunun için bütün evlere halılarımızın girmesi gerekmektedir. Biz yakın bir zamanda etkin bir kampanya ile bunu başarmak istiyoruz. Halılarımızın evlere girmesi demek eski günlerine dönmede büyük katkı sağlayacaktır” dedi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Kentin İlk Moda Festivali Moda Fest Başladı! HASRET SON BULDU DRİFT FESTİVALİ UŞAKLILARLA BULUŞTU UŞAK BELEDİYESİ 4. TİYATRO FESTİVALİ'NE KATILACAK EKİPLER BELLİ OLDU Türkiye'nin En Büyük Kısa Film Festivali Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Uşak Belediyesi 3.Ulusal Tiyatro Festivaline Katılacak Olan Ekipler UŞAK'TA GELENEKSEL ESNAF FESTİVALİ BAŞLADI Uşak'ta 3 günlük çocuk festivali coşkulu bir şekilde başladı GELENEKSEL ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR 2. Uluslararası Uşak Belediyesi Tiyatro Festivaline Katılacak Ekipler 2. Uluslararası Tiyatro Festivali Duyurusu
uşak halı festival