Haberler

​Vatandaşlarımızın Sesine Kulak Verdik

1824
2-02-2015

Vatandaşlarımızın Sesine Kulak Verdik

Belediye Başkanı Nurullah Cahan İsmetpaşa Caddesi’nin akıbeti ile ilgili merak edilen soruları cevapladı. Başkan Cahan, İsmetpaşa Caddesi’nin vatandaşlar tarafından açılmasının uygun görülmediğini bu nedenle kapalı kalacağını belirtti.

Kentimiz ne isterse yaparız

Uşak’ta son zamanlarda gündemi meşgul eden konulardan birisi olan İsmetpaşa Caddesi konusunda karar verildi. Buna göre cadde aynı şekilde işleyişini sürdürecek ve trafiğe kapalı ve yayalara açık olacak. Bu kararı verirken vatandaşların düşüncelerini dikkate aldıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ İlimizde belediyemiz tarafından yapılan anketlerde bütün mahallelerde vatandaşlarımıza caddeyi nasıl görmek istediklerini sorduk. Aldığımız cevaplara baktığımızda yüzde 80 oranında cadde kapalı kalmalı yönünde eğilim vardı. Biz vatandaşımızın isteğine kayıtsız kalamazdık” dedi. Cadde esnafının da düşüncelerinin alındığını kaydeden Cahan, esnafın yüzde 90 oranında açılmasını istediğini, fakat buna rağmen kentin beklentilerinin gerçekleştiğini dile getirdi.

Teknik çalışma yaptık

Cadde hakkında anketler dışında teknik bir çalışma yaptıklarını da aktaran Cahan şunları söyledi: “İsmetpaşa Caddesi konusunda kentimizde geniş kapsamlı ve muhataplarını da dahil ettiğimiz çalışma ile beraber teknik bir çalışma da gerçekleştirdik. Fen İşler Müdürlüğümüz yaptığı teknik çalışmada caddenin bu hali ile yaya trafiğine uygun olarak yapıldığını, araç trafiğine açılması durumunda kamunun zararına olabilecek birçok durumun ortaya çıkacağı hususları yer aldı. Ayrıca yarışma projesi ile yapılan cadde yaya trafiğine göre dizayn edilmiş olması da göz ardı edemeyeceğimiz bir durumdu.”

Heykel ve dört yol arası çalışma yapacağız

Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’nin bütünlüğü üzerinde yeni bir çalışma yaptığını da ileten Cahan, “Caddemizin Belediye ve heykel arasında kalan kısmının güzel olmasını istiyoruz.  Bu nedenle caddemizin kalan kısmında çalışma yapmak istiyoruz. Hedefimiz ilk aşamada heykel ve Dörtyol arasında düzenleme yapmak. Bu alanın hem esnafımızın kullanımı, hem yayaların kullanımı, hem de araç trafiği açısından örnek olmasını istiyoruz. Bu nedenle mağduriyet vermeyecek bir çalışma yapacağız. İkinci aşamada ise Dörtyol ve İstasyon arası çalışma yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu

Henüz bu galerinin altına atanmış herhangi bir medya yoktur...
0.0
Son Düzenlemeler: 02 ubat, 2015
İlgili İçerikler: Sait Kocakulak Ayşe Kulaksız Çağrıya kulak verenler hediyelerini aldı Mahmut KOCAKULAK Aziz Karakulak Hayriye Karakulak Şadiye Kocakulak ​Vatandaşlarımızın Menfaati Herşeyden Önemli Ali Karakulak Ümmü Karakulak
ismetpaşa anket