Haberler

​Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan'dan

3372
17-02-2016

Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan’dan

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşımdan faydalanabilmesi için düzenlenen kartların dağıtımını başlattı. Cahan, “Büyüklerimiz başımızın tacıdır. Onlar için ne yapsak azdır” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi duyurduğu 65 yaş üstü için ulaşımda kolaylık sağlayan kartların dağıtımına başladı. 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz kent içi ulaşımdan faydalanacağı kartın ilk dağıtımını ise Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Başkanlık Makamında gerçekleşen dağıtımda yaşlılarla sohbet ederek dertlerini dinleyen Cahan kartları teker teker sahiplerine teslim etti.

Yaşlılarımıza kolaylık

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yaşlılarımız için dağıtımını yaptığımız kartlar büyük kolaylık sağlayacak” dedi. Cahan, “Arkadaşlarımız yaşlılarımızın kartlarını hazırladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun talimatları ve gösterdiği yolda yaşlılarımız için önemli kolaylıklar sağlandı.  Bu konuda minibüsçülerimiz de mağdur edilmeden sistem devam edecek. Yaşlılarımız sadece kartlarını minibüs şoförlerine gösterecek ve şehir içinde gitmek istedikleri yerlere gidebilecekler. Bu ilimizde ilk defa oluyor ve kartlardan hiçbir suretle para alınmayacak. Bunu kendi imkanlarımızla bastık. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz devletimize ve milletimize dua etmeleridir. Rabbimiz birliğimizi dirliğimizi bozmasın” ifadesini kullandı.

Ceza uygularız

Yaşlılarla ilgili minibüs şoförlerinin sorun çıkarmayacağını anlatan Cahan şunları kaydetti: “Sistem geçiş süreci olarak saydığımız 10 günün ardından tamamen aktif olarak çalışacak. Kimsenin bu çalışmayı suiistimal etmeyeceğini biliyoruz. Eğer bu konuda minibüs şoförleri sorun çıkarırsa bizlere hemşehrilerimizin bildirmeleri yeterlidir. Biz bu durumda gereken cezayı uygulayacağız”

0.0
Son Düzenlemeler: 17 ubat, 2016
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Tenis Turnuvası'nda İlk Servis Atıldı "UŞAK'IN SESLERİ" ÇÖZÜM İÇİN BULUŞTU Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Mesajı BAŞKAN ÇAKIN'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI Ahmet Tilki Başkan Mehmet Çakın'dan 23 Nisan Mesajı Ali İhsan İçinata Başkan Mehmet Çakın'dan Berat Kandili Mesajı Uşak Belediye Başkanlığı Teşkilat Yönetmeliği BAŞKAN ÇAKIN'DAN BÜYÜKLERİMİZE ANLAMLI MEKTUP
nurullah cahan marka şehir belediye yaşlı ulaşım kart kent içi ulaşım dağıtım