Haberler

​Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan'dan

4123
17-02-2016

Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan’dan

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşımdan faydalanabilmesi için düzenlenen kartların dağıtımını başlattı. Cahan, “Büyüklerimiz başımızın tacıdır. Onlar için ne yapsak azdır” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi duyurduğu 65 yaş üstü için ulaşımda kolaylık sağlayan kartların dağıtımına başladı. 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz kent içi ulaşımdan faydalanacağı kartın ilk dağıtımını ise Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Başkanlık Makamında gerçekleşen dağıtımda yaşlılarla sohbet ederek dertlerini dinleyen Cahan kartları teker teker sahiplerine teslim etti.

Yaşlılarımıza kolaylık

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yaşlılarımız için dağıtımını yaptığımız kartlar büyük kolaylık sağlayacak” dedi. Cahan, “Arkadaşlarımız yaşlılarımızın kartlarını hazırladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun talimatları ve gösterdiği yolda yaşlılarımız için önemli kolaylıklar sağlandı.  Bu konuda minibüsçülerimiz de mağdur edilmeden sistem devam edecek. Yaşlılarımız sadece kartlarını minibüs şoförlerine gösterecek ve şehir içinde gitmek istedikleri yerlere gidebilecekler. Bu ilimizde ilk defa oluyor ve kartlardan hiçbir suretle para alınmayacak. Bunu kendi imkanlarımızla bastık. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz devletimize ve milletimize dua etmeleridir. Rabbimiz birliğimizi dirliğimizi bozmasın” ifadesini kullandı.

Ceza uygularız

Yaşlılarla ilgili minibüs şoförlerinin sorun çıkarmayacağını anlatan Cahan şunları kaydetti: “Sistem geçiş süreci olarak saydığımız 10 günün ardından tamamen aktif olarak çalışacak. Kimsenin bu çalışmayı suiistimal etmeyeceğini biliyoruz. Eğer bu konuda minibüs şoförleri sorun çıkarırsa bizlere hemşehrilerimizin bildirmeleri yeterlidir. Biz bu durumda gereken cezayı uygulayacağız”

0.0
Son Düzenlemeler: 17 ubat, 2016
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI BAŞKAN ÇAKIN ARASTANIN İLK BETONU İÇİN DÜĞMEYE BASTI MUHARREMŞAH MAHALLESİ'NDE ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU İÇİN TEMEL ATILDI UŞAKLI KADINLAR İLK YARDIM EĞİTİMİ ALDI BAŞKAN ÇAKIN HAYATA GEÇİRİLEN 15 FARKLI PROJEDE İNCELEME YAPTI Mustafa Tilki TÜM UŞAK'IN SAHİP ÇIKTIĞI O PROJEDE İLK KAZMA VURULDU BAŞKAN ÇAKIN: BU MİLLET GAZİ OLUR, ŞEHİT OLUR AMA ESİR DÜŞMEZ BAŞKAN ÇAKIN MUHTARLARLA BİRLİKTE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ Uşak Belediyesi ve AKÜ Arasında Sokak Hayvanları İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı
nurullah cahan marka şehir belediye yaşlı ulaşım kart kent içi ulaşım dağıtım