Haberler

​Yaya Yolları da Güzelleşiyor

2372
11-08-2015

Yaya Yolları da Güzelleşiyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan araç trafiğinin aktığı ana caddelerin akabinde yaya trafiğinin olduğu bölgelerde de çalışmaların sürdüğünü söyledi. Cahan, “Çakaloz Cami civarında yer alan Çakaloz Sokak ve Çavuşçeşme Sokak bitince beğeni kazanacak” dedi.

Uşak Belediyesi şantiye yılı ilan ettiği 2015 yılında çalışmalarında beğeni topluyor. Fatih Caddesi, Eski Buğday Pazarı mevki, Nuri Şeker Caddesi gibi caddeleri yenileyerek takdir kazanan Belediye, kentte yayaların yoğun bir şekilde kullandığı sokaklarda da yenileme çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Kurtuluş Mahallesi Çakaloz ve Çavuşçeşme Sokaklar gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu yollar düzenleniyor. Sokaklarda aydınlatma ve kent mobilyalarının monte edilmesi ile modern alanlar kazandırılacak.

Yaya bölgeleri halkın istediği gibi olacak

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vatandaşların beğeneceği alanları yapmaya devam ettiklerini kaydetti.

Çalışmaların  sürdüğünü sokakların binlerce insanın hergün kullandığı sokaklar olduğunu aktaran Cahan, “Çakaloz Cami etrafında yer alan tüm sokakları yenileme aşamasındayız. Bundan sonraki süreçte bölgedeki ara sokakları da bitirerek, akabinde 1 Eylül Caddesi’nde çalışmalara hız vereceğiz. 2015 yılında ana caddelerde başlattığımız değişimi şimdi yaya yollarında yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği gibi Fatih Caddesi ve devamında Nuri Şeker Caddesi beklenilen düzeye gelmişti. Burası da kısa sürede kent mobilyaları ve ışıklandırmaları ile beğeni kazanacak. Bizlerde çalışmaları yerinde göreceğiz ve personelimize destek olmak adına sürekli sahaya ineceğiz” dedi.

Değişim Zübeyde Hanım Caddesi’nde devam edecek

Kentte değişimin devam edeceğini bildiren Cahan, “Zübeyde Hanım Caddesi de hemşehrilerimizin istediği gibi olacak. Burada kaldırımları, refüjleri ve asfaltı yenileyeceğiz. Bunun yanında modern ışıklandırma sistemini de yenileyerek halkımıza yakışan bir caddeyi hediye edeceğiz. Halkımızdan tek isteğimiz çalışmalarımızda biraz sabırlı olmalarıdır. Biz bütün çalışmalarımızı kısa sürede bitiriyoruz. Zübeyde Hanım Caddesi de şimdiden hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

0.0
Son Düzenlemeler: 11 Austos, 2015
İlgili İçerikler: ​Tüfenkçi, "Uşak AK Belediyecilikle Daha da Güzelleşiyor" Küçük Çarşı Bölgesi Yolları da Rahatlıyor ​Uşak'ın Her Yeri Güzelleşiyor ​Kent Merkezi Gibi Köy Yollarını da Önemsiyoruz ​Yürüyüş Yolları Yeniden Düzenlendi Uşak Yolları ile Örnek Olacak
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir çakaloz sokak çavuşçeşme sokak