Haberler

​Yeni Spor Salonunda Herşey Yolunda

3300
20-05-2016

Yeni Spor Salonunda Herşey Yolunda

Cahan, “İlimizin Gelişimi İçin Durmadan Çalışıyoruz”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Kent Park Projesi kapsamında yıkılacak ve yenisi Fatih Mahallesi’nde yapışacak olan Spor Salonunun inşaat ve temel hafriyatının başladığını ifade ederken, “Çalışmalar bitince hem modern ve kent ihtiyaçlarına yönelik bir salon kazanacağız, hem de Kent Park Projemizde bir adımı daha geçmiş olacağız” dedi.

Uşak Belediyesi Kent Park Projesinde hergün bir adım daha geçiyor. Proje kapsamında Meteoroloji Hizmet Binası, Adliye Hizmet Binası yıkımları sağlanırken, yakın zamanda binaları yeni eğitim ve öğretim yılına yetişecek olan Endüstri Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi de yıkılacak. Diğer yandan bölgedeki okulların taşınması adına çalışmalar sürüyor. Projenin sınırları içinde yer alan spor salonunun yıkımı ve yeni yerinde yapılması adına somut gelişmeler de devam ediyor. Buna göre spor salonun Fatih Mahallesi’ndeki yeni yerinde hizmet vermesi için temel ve hafriyat çalışmalarına başlanıldı.

Çalışmalar yolunda

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizin yaşanabilir bir kent olması adına ne gerekiyorsa yapıyoruz” ifadesini kullandı. Kent Park Projesinin şehrin kaderini değiştirecek bir proje olduğuna vurgu yapan Cahan, “İlimizin geleceğini şekillendirmek ve mutlu insanların yaşadığı bir şehri inşa etmek için mega projelerimizi takip ediyoruz. Kentimizin gelişimi adına birçok projemiz can bulmaya devam ederken, Kent Park Projesinde de sürekli müjdeler alıyoruz. Proje kapsamında birçok resmi kurum binasında yıkım, yeni bina yapımı ve taşınması hususunda mutlu haberler alıyoruz. Bunlardan birisi de yeni spor salonu yapımıdır. Arsasını tahsis ettiğimiz salonumuzun Fatih Mahallesi’ndeki çalışmalarında hafriyat ve temel atma çalışmalarına geçildi. Mevcut salonun yıkımı konusunda bir adım daha geçildi” diye konuştu.

Salon kentin ihtiyacı

Yapılacak yeni spor salonunun kentin gereksinimleri arasında olduğunun altını çizen Cahan, “İlimizi salon sporlarında başarıyla temsil eden takımlarımız var. Basketbol liglerinin en tepesinde yer alan basketbol takımımız ve hentbolda başarıyla ilimizi temsil eden spor takımlarımız var. Ayrıca birinci lig yolunda spor takımlarımızın da varlığı söz konusudur. Durum böyle olunca ilimizde yeni bir salonun olması gerekiyordu. Yeni salon bu ihtiyaçlara cevap verecek bir özelliktedir. Şimdiden hayırlı olsun” diyerek sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ YAZ SPOR KURSLARI BAŞLIYOR ORHAN DENGİZ KAPALI SPOR SALONU YENİLENİYOR HUZURKENT SPOR TESİSLERİNDE SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASINA SERİLMEK İÇİN GRANÜL MALZEME ALIMI ILICAK SUBAŞI SPOR TESİSLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE MASAJ MASASI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Kurtuluş 3X3 Sokak Basketbolu Turnuvası Sporseverleri Kendilerine Hayran Bıraktı TFF'DEN UŞAKSPOR'A MÜJDE GELDİ GENÇLİK ve SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU'NDAN UŞAK'A MÜJDE UTAŞ UŞAKSPOR'A TAZE KAN UTAŞ UŞAKSPOR BAŞKAN CAHAN'DAN ALDIĞI MORALLE MAÇA HAZIR
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir kent park projesi yeni salon mutlu şehir