Haberler

Yeşil Uşak, İşbirliği Kültürüyle Can Kazanıyor

1318
6-04-2018

Uşak’ta kurumlar arası iş birliği ile gerçekleştirilen kaliteli fidanla halkı buluşturma etkinliği binlerce vatandaş tarafından rağbet gördü. Etkinlik kapsamında yeşil Uşak seferberliğine 10 bin ağaçlık katkı sağlandı.

Uşak Belediyesi, Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği ve Uşak Ziraat Odası işbirliği ile Ulu Cami parkında açılan ağaç standı amacına ulaştı. Kaliteli ve uygun fidanı vatandaşa ulaştırmak ve yeşil Uşak seferberliğini güçlendirmek adına gerçekleştirilen proje ile 40 günde yaklaşık 10 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği yapılan çalışma nedeniyle Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Hasan Yüksel, “Uşaklıların istediği, doğru nitelikteki fidanları onlara sunmayı hedefledik. Bu sayede şehrimiz daha yeşil ve oksijeni bol bir hal alacak düşüncesiyle yola çıktık. Uşak Belediyesi ile şehrimize böyle katkıyı sağlamak bizleri son derece mutlu edecek. Çeşitli kurum ve kuruluşlarımızın, dernek üyelerimizin özverili çalışması ile karda ve yağmurda halkımıza talep ettiği fidanları sunduk.” dedi.

Yeşil Uşak için projelerde son gaz

Ortak çalışmanın ve ortak aklın her zaman iyi sonuçlar getirdiğini vurgulayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Her yıl geleneksel hale gelen Uşaklı hemşehrilerimizi fidanla buluşturma etkinliğini Uşak Ziraat Odamız ve Uşak Çevre Gönüllüleri Derneğimizle birlikte gerçekleştirdik. Uşak’ımızı yeşillendirmek ve kaliteli meyve ağaçlarını, bitki çeşitlerini toprakla buluşturmak adına güzel bir proje oldu. Halkımız da kendilerine verilen bu hizmete büyük bir teveccüh gösterdi. Ben değerli başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaret kapsamında Uşak’ın yeşil bir kent olması adına istişarelerde bulunuldu.

0.0
Son Düzenlemeler: 06 Nisan, 2018
İlgili İçerikler: uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Ramazan Çakın Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Niyazi Duygu Uşak Merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesi!'nden Mehmet Kaya Uşak Merkez Işık Mahallesi'nden Nazire Gürpınar Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Elif Eren Uşak Merkez Dikilitaş Mahallesi'nden Cennet Furtana Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Tekin Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Sarı Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Nimet Çayır Uşak Merkez Ünalan Mahallesi'nden Hüseyin Şahin
uşak uşak belediyesi nurullah cahan yeşil uşak işbirliği