Haberler

​Kurtuluş Kupası Sona Erdi

1277
10-09-2015

Kurtuluş Kupası Sona Erdi

Uşak Belediyesi’nin düzenlediği Kurtuluş Basketbol Turnuvası’nda Uşak Sportif Basketbol Takımı üçüncülüğü elde etti. Kupa törenine konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli kentte basketbolun ilerlemesi için de ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Uşak Belediyesi’nin Kurtuluş Haftası nedeniyle organize ettiği basketbol turnuvası sona erdi. Turnuvaya Uşak Sportif Basketbol Takımı’nın yanı sıra Yeşil Giresun Belediye, Torku Konya ve Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol takımları da katıldı. 7 ve 9 Eylül 2015 tarihleri arasında oynan maçlarda birincilik kupasını kaldıran takım ise Yeşil Giresun Belediyespor oldu. Uşak Sportif Basketbol Takımı ise üçüncülük için mücadele ettiği Torku Konyaspor Basketbol Takımı’nı son maçta 76-65 lik skorla yenerek üçüncü oldu. Takımlara kupalarını ise Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli ve Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin verdi.

Basketbolumuz iyi yolda

Maç sonunda bir açıklama yapan Belediye Başkam Yardımcısı Ergün Kırdinli spora yönetim olarak desteklerin süreceğini belirtti. Uşak’ta basketbol kültürünün giderek arttığını ve kentin temsilcisi olan Uşak Sportif Basketbol Takımı’nın Uşak’ı en iyi şekilde tanıttığına dikkat çeken Kırdinli, “Belediyemiz spora destek veren bir yapı içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Sporun kentte daha çok sevilmesi, sevdirilmesi ve başarı elde edilmesi için kurumsal bir yapıda çalışıyoruz. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Spor Müdürlüğü ilimizdeki tüm spor branşlarına destek vermektedir. Basketbol da bunlardan birisidir. Hem Uşak’ın tanıtımına katkı sağlayan, hem gençleri spora teşvik eden, hem de en üst ligde temsilcimiz olan Uşak Sportif Basketbol Takımımıza da bu bağlamda her anlamda yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Bu hafta düzenlediğimiz turnuva da takımımızın lig başlamadan önce kendini görmesine imkan tanıdı” dedi.

Turnuvanın özel bir turnuva olmasına rağmen gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını vurgulayan Kırdinli, “Uşak halkının hergün giderek spora daha çok ilgi duyduğuna şahit olmaktan mutluyuz” ifadesini kullandı.

Destekler devam edecek

Spora desteklerin devam edeceğini hatırlatan Kırdinli şunları söyleyerek sözlerini noktaladı: “Sporun sevildiği kentlerde gençlerin daha başarılı ve sağlıklı olduğunu görmekteyiz. Yeni neslin spor sevgisiyle büyümesi ve teşvik edilmesi için yerel yönetimlere görevler düşmektedir. Bizler de bu bilinçle spor için her konuda mücadele vermekteyiz. Bundan sonra da takım ve kişisel sporlara destek vererek ilimizi sporda en üst seviyelere getirmek niyetindeyiz” 

0.0
Son Düzenlemeler: 10 Eyll, 2015
İlgili İçerikler: UTAŞ Uşakspor Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı Dayanışma Kupasında İlk Düdük Çaldı Dokur Evi Altıncı Mezunlarını Verdi Uşak Belediyesi Bir Yılda Bininci İskanını Verdi Tevfik Erdil Dokuzsele Deresi Açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan Start Verdi Malkoçoğlu'nun İhtiyaçlarına Uşak Belediyesi Yanıt Verdi Uşaklı Aşçıların Hedefi Dünya Kupası Türk Telekom, Uşaklı Kadınlara Teknoloji Eğitimi Verdi Uşak Belediyesi USEM Projesi ile Vatandaşlara Eğitim Verdi
kurtuluş kupası