Çocuk Korosu Kültür Sanat

Çocuk Korosu

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulancocuk korosunda8-13 yaş arası çocuklar yer alıyor. "Tek ses”, "çift ses”, "ritim tekrarı”, "melodi tekrarı” ve "ezgi” (şarkı) kategorilerinde müzik öğretmenleri tarafından yapılan değerlendirme neticesinde yeterli görünen cocuklarkoroya girmeye hak kazanıyorlar.

Müziğe gönül veren 8 ve 13 yaş arasındaki çocuklardan oluşturulan çocuk korosu ilk konserini 9 Nisan 2011 Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde verdi.

Çocuk Korusunun oluşumunda, gönüllü olarak çalışan, Müzik Öğretmeni Münevver Zengin’in büyük emekleri bulunmaktadır. Uşak Belediyesi Çocuk Korosu’nu oluşturan Müzik öğretmeni Münevver Zengin, 1988 yılında Uşak’ta doğdu. Çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisini keşfeden Zengin, ailesinin de desteğini alarak müzik eğitimine başladı. İlk öğretim yıllarında Uşak Güzel Sanatlar Lisesi’nde Ayhan Aydın ve Doğan Ünlüyurt’dan bağlama dersleri alarak kendisini geliştirdi. 2001 ve 2002 Öğretim yılında Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin açmış olduğu sınavı iyi bir derece ile kazanarak orta öğretime geçiş yaptı. 2010 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını bitiren Zengin bir çok müzik topluluğunda yer aldı.