Başkanın Özgeçmişi  


Özkan YALIM, 29 Aralık 1969 yılında Uşak Eşme’ye bağlı Köylüoğlu köyünde Dursun ve Birgül çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

1985 yılında Eşme Lisesini tamamladıktan sonra, 1990 yılında turist olarak gittiği Belçika’da temizlik işçiliği şoförlüğüne başlamıştır.

Belçika'da 2 araç ile başlattığı nakliye işini kısa sürede geliştirmiş ve Tır filosu haline getirmeyi başarmıştır.

2007 yılında Bulgaristan'ın Avrupa Birliği'ne girmesi ile birlikte, bölgede nakliye dalındaki eksikliği doldurmak adına girişimlerde bulunarak Bulgaristan’da yeni bir şirket daha kurmuştur. 2008 yılında Uşak’ın Sivaslı ilçesine yatırım yapmaya başlamış; ilk olarak akaryakıt istasyonu açmıştır. Daha sonra çalışmalarına nakliye, turizm ve iş makinesi sektörlerindeki faaliyetleriyle devam etmiştir.   

Ticari hayatındaki başarısının yanı sıra siyasette de aktif şekilde rol alan Özkan YALIM; 25, 26 ve 27. dönem Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekilliği yapmıştır.

26. Dönemde Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyeliği, Avrupa Karma Parlamento Komisyon Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği, Türk Grubu ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.  

Evli ve üç çocuk babası olan Özkan YALIM; çok iyi düzeyde Fransızca ve Bulgarca bilmektedir. 

31 Mart yerel seçimlerinde Uşak halkının teveccühleriyle Uşak Belediye Başkanı seçilmiştir.