Haberler

11. EGE TİYATROLAR BİRLİĞİ BULUŞMASI UŞAKTA GERÇEKLEŞTİ

1013
18-01-2023

13-14-15 Ocak’ta 11. Ege Tiyatrolar Birliği Buluşması’na Uşak ev sahipliği yaptı. Buluşma sayesinde hem birçok önemli isim bir araya geldi hem de düzenlenen söyleşiler, tiyatrolar, atölyeler, oyunlar ve Uşak’ın tarihi yerlerine ve müzelerine düzenlenen geziler ile tiyatrocular şehrin kültürüne ve tarihine tanıklık etti. Buluşmaya birçok değerli oyuncu, yazar ve akademisyenin yanı sıra Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler ve Avrasya Tiyatrolar Birliği Başkanı Kubilay Erdelikara da katıldı.

TİYATRONUN KALBİ UŞAKTA ATTI
Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun da yer aldığı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşma kapsamında şehir tiyatrosu oyuncuları Kurtuluş, Bir Delinin Hatıra Defteri ve Gökyüzünde Bir Nokta isimli tiyatro oyunlarını oynadılar. Kültür merkezinde ayrıca Balıkesir Sanat Merkezi tarafından “Bizim Gezegen” isimli çocuk oyunu ve “Şehir Tiyatrolarının Kente Kattıkları” isimli söyleşi gerçekleştirildi. 
Söyleşiye; Afyon Karahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Hasan Hüseyin Elmas, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Rezzan Şebin, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Onur Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Memduh Bozbay, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Handan Ekici, Tarsus Şehir Tiyatrosu’ndan Murat Çapar, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Murat Çubukçu ve Yazar Demet Bozkurt katıldı.  
Ayrıca değerli sanatçılar tarafından farklı atölyeler düzenlendi. Doç Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler, katılımcı hocalar için “Karakter Dramaturjisi”, Zeynep Nutku ise şehir tiyatrosu oyuncuları için “Nefes Teknikleri” isimli atölye çalışması gerçekleştirdi. 
Program kapsamında tiyatrocular; Uşak Arkeoloji Müzesi’ni, Kent Tarihi Müzesini, Milli Mücadele 100. Yıl Diorama 1922 Uşak’ı ve Blaundus Antik Kenti’ni ziyaret ettiler. Şehrin tarihine ve kültürüne tanıklık eden misafirler Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a da ziyarette bulundu. 
0.0
Son Düzenlemeler: 18 Ocak, 2023
İlgili İçerikler: UŞAK'TAN BESNİ'YE GÖNÜL BULUŞMASI UŞAKTA GÜN BİRLİK GÜNÜ Uşak Belediyesi ve AKÜ Arasında Sokak Hayvanları İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı GÖNÜLLERE DOKUNAN PROJE YENİ AŞEVİ EL BİRLİĞİYLE YÜKSELECEK UŞAKTA MİNİKLER SABAHA UŞAK BELEDİYESİ'NİN SÜRPRİZİYLE UYANDI 'YARINI KODLAYANLAR' EĞİTİMİ DİKİLİTAŞ ŞEHİT EREN BÜLBÜL MAHALLE KONAĞI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ FUTBOLDA ÖZLENEN TABLO UŞAK'TA GERÇEKLEŞTİ UŞAK'TA GÖNÜL BULUŞMALARI'NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ EU-ARCHERITAGE PROJESİNİN İRLANDA-GALWAY PROJE ULUSÖTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ YENİ BAŞKANLA İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
uşak tiyatro mehmet çakın