Haberler

Cahan, "Yörük Kültürü Yaşamalıdır"

2170
26-05-2014

Cahan, "Yörük Kültürü Yaşamalıdır”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan ikincisi gerçekleştirilen Hamali Harmandalı Yörük Şenliği’ne katıldı. Eşme ilçesine bağlı Kocabey köyünde gerçekleşen şenliğe Başkan Cahan’ın yanı sıra AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz Eşme Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve vatandaşlar katıldı. Şenlikte Hamali Harmandalı Yörükleri Derneği Başkanı Nazmi Arıkan ve Şenlik Ağası Ali Kılıç eşliğinde vatandaşları da selamlayan Cahan yoğun ilgi ile karşılandı. Şenlikte bir konuşma yapan Başkan Nurullah Cahan, Yörük kültürünün yaşatılmasının önemli olduğuna değindi. Uşak’ta birçok Yörük şenliğinin yapıldığına işaret eden Cahan, "İlimiz Yörükler diyarıdır. Yörük kültürü bizim genlerimizde bulunmaktadır. Bu vesile ile bu tür yapılan bütün etkinlikler bizleri onurlandırmaktadır. Yeni nesilde Yörük kültürünü yapılan etkinlikler ile daha iyi kavramaktadır. Ailelerimiz bu vesile ile yensi neslin bu tip programlarda olmasını sağlamalıdır” dedi. Uşak’ın kültürünün gelişen çağın gereklilikleri ile unutulamayacağını bildiren Cahan, bu tür etkinliklerin başarıya giden yolda en çok faydayı sağlayacağını aktardı. Belediye olarak kültürün yaşatılması adına ne gerekiyorsa ellerinden geleni yapacaklarını da bildire Cahan şöyle devam etti: " Belediyemizin projelerinin başında kentin kültürünün yaşatılması ve sevilmesi de yer alıyor. Biz bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Hem belediye olarak proje üreteceğiz. Hem de bu tür etkinliklere akitfi destek vereceğiz”.

Kültürün sahiplenmesi güzel

Uşak’ta yapılan kültür etkinliklerinin kent kültürünün uzun yıllar yaşaması açısından son derece derli olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, " Belediyemiz kentimizin her anlamı ile gelişmesi ve marka kentler arasında yerini alması için var gücü ile çalışmaktadır. Biz birçok kentimizin geliştirecek projeyi hayata geçirmek için var gücümüz ile çalışmaktayız. Gerek Ankara’da milletvekillerimiz ile birlikte kentimizin geleceği için yaptığımız üst düzey görüşmeler, gerekse ilimizde yaptığımız çalışmalar hedefimizde ilerlememize neden olacak. Kentimizin ilerlemesinde şüphesiz en önemli öğelerin başında kültürün yaşatılması da gelmektedir. Kültürüne sahip çıkmayan kentler yok olmaya mahkumdur. Yörük kültürü de bu bağlamda bizler için değerlidir. Bugün ilimizde yürük kültürünü yaşatılması için çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bunlardan birisi de Hamali Harmandalı Yörük şenliğidir. Biz bu şenliğe emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yörük kültürünün yaşaması adına yapılan bu etkinliği değerli buluyoruz. Bundan sonra da bu tür etkinliklerde bizde belediye olarak desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.


0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: TÜRKİYE FİNALLERİNİ KAZANARAK KUPAYI BAŞKAN CAHAN'A HEDİYE EDECEKLER SERBEST MUHASEBECİLER MALİ MÜŞAVİRLER ODASINDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ SANAT TARİHİ BAŞKAN CAHAN'I UNUTMAYACAK ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ UŞAK BÜROSU'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKETİ BAŞKAN CAHAN MUHASEBECİLER GÜNÜ TOPLANTISINA KATILDI BAŞKAN CAHAN MİNİKLERİN GLUTENSİZ YEMEK DAVETİNE KATILDI BAŞKAN CAHAN'A BİR TEŞEKKÜR DAHA TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİTLER, DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKET BAŞKAN CAHAN'A TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU'NDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ BAŞKAN CAHAN'A UŞAK AŞÇILAR VE PASTACILAR DERNEĞİNDEN 'TATLI' SÜRPRİZ