Haberler

Projelerimizin köşe taşlarını oluşturduk

2225
26-05-2014

Projelerimizin köşe taşlarını oluşturduk

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte bulunan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile buluştu. Has Bahçe’de yapılan toplantıda 53 günlük süre içinde yapılan projeler ve kentin geleceği konuşuldu. Başkan Cahan kısa süreye çok işler sığdırdıklarını anlattığı toplantıda Uşak’ın projeler ile marka şehir olacağının işaretini verdi. Uşak’ta daha başarılı işler yapmak istediklerini ve bunda basının da katkısının şart olduğunu ileten Cahan, "İlimizde marka olmak adına projelerimizi hazırladık ve emin adımlar ile ilerlemekteyiz. Biz ortak aklın en iyi şekilde işlemesi için katılımcı bir belediyecilikten yanayız. Bu konuda ilimizde bulunan basın mensuplarının halkımız ve bizim aramızda bağ oluşturması bakımından önemli bir bağı vardır” dedi. Uşak Belediyesi’nin kaybedecek bir saniyenin bile olmadığını bilen bir düşünce yapısında olduğunun altını çizen Cahan, bu bilinç ile emin adımlar attıklarına dikkat çekti. Uşak’ın projelerinin durumlarından da bilgi veren Cahan, " Şu an belediye olarak projelerimizi ciddiyet ile takip etmekteyiz. Büyük projelerimizde de önemli adımlar attık. Kent Park Projesi’nden Dokuz Sele Deresi Islahı’na, Kentsel Dönüşüm Projesi’nden yüksek gerilim hatlarını sorununa kadar ciddi adımlar attık. Şimdi diğer projelerimizin hayat bulması içinde ekiplerimiz hassas ve yoğun bir tempo içindedir” ifadesini kullandı

Basın bizim için çok önemli

Uşak’ın geleceğinin güzel bir şekilde ilerlemesi için basının öneminin büyük olduğunu aktaran Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Uşak her yönü ile gelişime aç bir kent konumundadır. İlimizin güzel ve yaşanabilir olması için yaptığımız tespitler ortadadır. Biz seçim döneminde ne dediysek hepsinin arkasında çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra kentimiz için yeni yaptığımız sorun tespitlerini de çözeceğiz. Konu ile ilgili olarak halkımız her fırsatta dinleyeceğiz. Biz basınımız ile de bu bağlamda ortak çalışma içinde olacağız. İlimizin basın çalışanları halkımız ile bizler arasında bir bağ oluşturacaktır. Onlar vatandaşlarımızda duydukları ve kendi gördükleri eksiklikleri bizlere bildirecek; bizler ise çözüm üreteceğiz. Marka olma yolunda bu durum çok değerlidir” dedi.

Kent parkta çok önemli noktalara geldik

Uşak’ın projelerinden de bahseden Cahan, ilk olarak Kent Park Projesi’nin son durumu hakkında bilgi verdi. Projenin adım adım çok olumlu bir seyir halinde olduğunu dile getiren Cahan şöyle konuştu: " Kent park bilindiği üzere kentimizin değişiminde ve gelişiminde milat olacak bir projedir. Bu projede en başından beri gerek Ankara, gerekse ilimizde ciddi çalışmalar yaptık. Şu anda ilimizde bulunan okulların taşınması, Adliye ve Orman Müdürlüğü’nün taşınması, stadyum ve spor salonun taşınmasında somut adımlar attık. Yer tespitleri yapılan kurumlar yakın zamanda kendi işleyişleri bakımından hemen çalışmalara başlayacak. Bizde ilk kazmamızı vuracağız”

Dokuzsele’ye modern bir model

Dokuzsele Deresi’nde yaşanan gelişmelerden de bahseden Cahan, " Dokuzsele Deresi Islah Projesi bu hali ile kentimizin ihtiyaçlarını karşılamıyordu. Biz Uşak’ın içinden geçen deremizin bir Porsuk bir Akarçayı gibi olmasını istedik. Bu nedenle Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu da projenin revize edilmesini istedik. Bu talebimiz uygun görüldü. Bu projede tam anlamı ile ilimizin örnek şehirler arasında olmasına neden olacak” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm tam gaz devam

Kentsel Dönüşüm Projesi’nin kentin değişimindeki önemine de vurgu yapan Başkan Cahan, " Bilindiği gibi kentsel dönüşüm ile ilimizin talihi de değişecektir. Biz projenin örnek bir proje olması ve standartın dışında ilerlemesi için TOKİ Başkanımız ile görüştük. İhalesine çok kısa sürede çıkılacak proje imaj değişimine neden olacak” şeklinde konuştu.

Yüksek gerilim hattı sorunu bitiyor

Göreve başladıklarında önem verdiği çalışmaların başında yüksek gerilim hatları olduğuna da dikkat çeken Cahan, konu ile ilgili çalışmaların başladığını vurguladı. Geçen haftalarda uzman bir ekibin geldiğini söyleyen Cahan şunları kaydetti:” Kentimizin kanayan yaralarından birisi de şehrin içinden geçen ve evlerin çok yakınında olan yüksek gerilim hatlarıdır. Son derece tehlike arz eden bu hatlar ilimizin farklı noktalarında bulunmaktadır. Biz yer altına alınması konusunda isteğimiz vardı. Şimdi bunun da çalışmaları başladı. ayrıca hatların tamamı şehir dışına alınacak. Böylelikle bir sorun kalmayacak”.

Üniversite kent arası bisiklet yolu

Üniverste ve kent merkezi arasında yapılacak bisiklet yolu hakkında da bilgi veren Cahan, " Biz ilimizde özellikle öğrencilerimizin üniversiteye daha kolay ve sağlıklı gidebilmesi için bisiklet ve yaya yolu olmasını arzu ediyorduk. Bu konuda da gerekli çalışmalar başladı. Yol yapım çalışmaları başladı. Çok yakın bir zamanda belediye kendi bisikletlerini de alarak öğrencilerin ve Uşak halkının bisiklet binmesine destek olacak bir proje uygulayacak” şeklinde konuştu

Cahan projelerinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve birlikte çalışma adına her ay toplantıları yapacaklarını iletti.
0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Rüştü Ünköse Fatma Köse Nurullah Köse Aynur Köse Ulubey/Köseler Köyünden, Mehmet Kaplan Hüsna Köse Selim Ünköse Döndü Köse Oktay Köse Ramazan Köseoğlu