Haberler

Uşak Belediye'den iki şampiyonluk

2100
27-05-2014

Uşak Belediye’den iki şampiyonluk

Uşak Belediyesi sportif başarılarına son hızı ile devam ediyor. sporun ve sporcunun dostu bir belediye olmak vaadi ile projelerine hız veren belediye bireysel ve takım başarıları elde etmeye başladı. Maraton, dövüş sporları ve motor sporlarında Avrupa’da ve Türkiye’de elde edilen derecelerin ardından şimdi de amatör futbolda da Uşak Belediyesi iddialı olduğunu gösterdi. Yeni kurulan takımı ile bu yıl futbolda ikinci amatör ligde gençler ve normal kategoride şampiyon olan Uşak Belediye gelecek için güzel sinyaller verdi. Belediyenin sporu her anlamı ile kette yaşatacağını ve üst noktalara getireceğini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, " Uşak sporun ve sporcunu kenti olma yolunda ilerlemektedir. Amacımız sportif başarıların konuşulduğu ve spordaki konumu ile de marka olan bir kenttir. Biz kısa süre olmasına rağmen bu konuda iyi bir başlangıç yaptık. Birçok bireysel spor dalında önemli başarılar elde ettik. Ayrıca sporda başarılı olanlara da maddi destek sağladık” dedi. Uşak’ın futbolda ilerlemesinin kendileri için önemine de dikkat çeken Cahan, kısa sürede profesyonel liglerde takımının olacağına işaret etti. Yeni kurulan takımlarının ilk yılında bu başarıya ulaştığına vurgu yapan Cahan, " Belediyemiz futbolda yeniden yapılanarak güzel bir yola girdi. Uşak’ın evlatları geleceğin takımını oluşturmak için en alt seviyeden başladı. İlk yılında ise iki kategoride şampiyon olarak gelecek yıllar için ümit vaat etti. Takımımız her yönü ile ileride yüz akımız olacaktır. Buna inancımız tamdır” diyerek gelecekte başarılı olacaklarını belirtti.

Sporun kenti Uşak

Uşak’ın spor ile anılan kentler arasında yerini alacağını ev bunun alt yapısını şimdiden oluşturmaya başladıklarını ileten Cahan, " Uşak’ın gelişiminde şüphesiz birçok başarılı proje için çalışmalara başladık. Bu çalışmalardan birisi de spor ile ilgili projelerdir. İlimizde yediden yetmişe herkesin sporun içinde olmasını ve takip etmesini istiyoruz. Bu durum ancak başarılar ile elde edilebilir. Henüz görevimizde iki ay bile olmadan spor konusunda başarılar kaydettik. Birçok bireysel branşta sahip çıktığımız sporcularımız Avrupa ve Türkiye dereceleri elde etti. Sporcularımız ile yakın zamanda daha güzel işler başaracağımızı biliyoruz. Biz futbol konusunda da iddialı bir takım kurduk. Tamamen kentimizin gençlerinden oluşan ekibimiz daha ilk yılında bizlere iki şampiyonluk hediye etti. Biz da bu şampiyonluklar ile onur duyduk. İlerleyen yıllarda bu başarı katlanarak artacak ve profesyonel liglerde kısa sürede boy göstereceğiz. Belediyemiz sporun her yönü ile ilerlemesi için ciddi bir çalışma içinde olmayı sürdürecektir. Biz sporun ve sporcunun kenti olma yolunda durmadan ilerleyeceğiz. Bizlere bu başarıları armağan eden takımımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK ULAŞIMDA ÇAĞ ATLAYACAK UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU ÖZGÜR ÖZEL UŞAK'I KIRMIZI BEYAZA BOYADI UŞAK AKILLI DURAKLA TANIŞACAK UŞAK BELEDİYESİ'NİN BORÇLARI AÇIKLANDI BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET ÇOCUK KENT UŞAKLILARIN HAFTA SONUNA RENK KATACAK DİORAMA 1922 UŞAK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR