Haberler

​Artık Tabelaları da Yok

2064
28-07-2016

Artık Tabelaları da Yok

“İlimizde de Sonsuza Dek Yok Olacaklar”

Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri FETÖ PDY operasyonları kapsamında kapatılan okulların tabelalarını indirerek mühürledi. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizde bu hain örgütün izleri sonsuza kadar silinecek” dedi.

15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasının ardından, kalkışmanın planlayıcısı olan FETÖ PDY ile ilgili topyekün operasyonlar başladı. Hain kalkışmayı gerçekleştiren örgütün devlet bağlantıları kurutulurken, örgüte lojistik destek ve militan kazandıran eğitim kurumları ve yurtları da kapatıldı. Bu bağlamda Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yasayla kapatılan tüm FETÖ bağlantılı okulların tabelalarını indirerek mühürledi.

Tüm okulları mühürlendi

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizde devletimize kast eden hain örgütün uzantılarının kapatılması adına elimizden gelen ne varsa yapıyoruz” dedi. Cahan, “Ülkemiz çok büyük bir tehlikeyi milletin ferasetiyle tarihe gömdik ve tarihe kara leke olarak geçecek 15 Temmuz 2016 tarihini demokrasi şölenine çevirdi. Kanlı gecede birçok kişi devletinin bekası için şehit olurken, kanlı kalkışmanın planlayıcısı olan FETÖ örgütünün yok edilmesi adına ülkemizde önemli bir hareket başladı. Bu bağlamda ilimizde de gerekenler yapılmaktadır. Son olarak bu alçak örgütle ilişkisi olduğu tespit edilen ve kapatılması öngörülen okulların tabelalarını ekiplerimiz indirdi ve mühürledi. İnanıyoruz ki bu yapılanma ilimizde de sonsuza dek yok edildi” dedi.

Demokrasi abidesi milletimiz

Türk Milletinin dünyaya demokrasi dersi verdiğini de aktaran Cahan, “Ülkemiz demokrasiye ve özgürlüğe ne kadar düşkün olduğunu bir kez daha dosta düşmana gösterdi. Canları pahasına kendilerini tankların ve kurşunların önüne atan milletimiz birer demokrasi sembolü oldular. İlimizde de bu durum aynı oldu. Hemşehrilerimiz hain kalkışmanın ilk gününden sonuna kadar gösterdiği duruşla adeta kahraman oldular” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
uşak uşak belediyesi nurullah cahan fetö paralel devlet yapılanması bağlantıları mühür tabela mücadele