Haberler

Başkan Cahan, Anadolu Isuzu'nun Tanıtım Programına Katıldı

1503
1-08-2017

Marka şehir Uşak'ı inşa etmek adına şehrin sorunlarına kalıcı çözümler getiren UşakBelediye Başkanı Nurullah Cahan, kentin gelişimini hızlandıracak yenilikleri de yakından takip ediyor. Uşak'ın en iyi hizmeti hak ettiğini belirten Cahan, son olarak Kocaeli'de, Anadolu Isuzu tarafından gerçekleştirilen ve yeni nesil toplu taşıma araçlarının tanıtıldığı programına katıldı.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Anadolu Isuzu'nun Çayırova'daki Ar-Ge merkezinde yüzde yüz Türk tasarımcı ve mühendisler tarafından geliştirilecek olan Elektrikli Toplu Taşıma Aracı Projesi ve akıllı mobilite sistemleriyle, sergiye çıkan yeni nesil ulaşım araçlarını inceledi.Gelişim nerede olursa Uşak için keşfetmeyi hedeflediklerini kaydeden Cahan, ilgili belediye başkanlarına yönelik düzenlenen tanıtım programında Anadolu Isuzu yetkililerinden bilgi aldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katılım sağladığı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirleri ağırlayan etkinlik çerçevesinde şehre değer katacak yeni sistemler değerlendirildi.

"ULAŞIM İLMİ ÇALIŞMALARI BEKLİYOR"

Projeyle ilgili hazırlanan film ve sunumların izlenmesinin ardından konuşan Bakan Eroğlu, ulaşımın şehirlerin en büyük meselesi olduğunu anlatarak, ulaşım rahat olmazsa vatandaşta büyük bir memnuniyetsizliğin olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın gayretleriyle Türkiye'de ulaşım konusunda çok büyük adımlar atıldığını ama daha yapacak işler olduğunu vurgulayanOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şehir içindeki ulaşım çok önemli hale geldi. Bunu mutlaka çözmek gerekiyor ve bunun için de ezbere değil de ilmi çalışmalar yapılması lazım." diye konuştu.

Bakan Eroğlu, toplu ulaşım sistemlerinin konforlu, yatırım ve işletme maliyetinin de düşük olması gerektiğini dile getirerek, "Şehirlerde en büyük meselelerden biri de otoparktır. Halbuki vatandaş toplu taşımayla her yere kolayca ulaşabileceğine kanaat getirirse otomobili almaktan imtina eder. Böylece yollarda taşıma kapasitesi çok daha yüksek hale gelir. Bunları mutlaka düşünmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZ HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR"

Ziyaret hakkında konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise, Uşak’ın gelişimi ve değişimi için kaliteli hizmetlerin peşinde olduklarını ve bu prensiple hareket ederek yapılan yenilikleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Başkan Cahan, “ Şehrimizin gelişimi için, yenilik nerede olursa olsun peşindeyiz. Uşak her şeyin en iyisini hak ediyor. Ve bu düşünceyle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Şehrimize kalıcı ve uzun vadeli hizmetlerin kazandırılması adına nerede ne yenilik varsa yapılan yenilikleri yakından inceliyoruz.Ulaşımda bir şehrin en önemli unsurlarından birisidir. Ulaşımın rahat olmadığı yerlerde de diğer sıkıntılar baş gösterir. İşte bu yüzden kaliteli bir hizmet anlayışıyla şehrimizin yollarını modern hale getirdik. Büyüyen ve gelişen Uşak'ın, toplu ulaşım hizmetlerinde de ileride olması, ulaşım hizmetlerinin sorunsuz bir biçimde işlemesi adına sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından, Bakan Eroğlu katılımcılarla toplu fotoğraf çektirdi ve fuar alanındaki araçlar gezildi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı BAŞKAN ÇAKIN: "BU MİLLET VATANI CANDAN ÖTE SAYMIŞTIR" Başkan Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU Uşak Belediye Başkanlığı Teşkilat Yönetmeliği BAŞKAN ÇAKIN'DAN MESAİ YAPAN PERSONELLERE BAYRAM ZİYARETİ Başkan Çakın'dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Kadir Gecesi Mesajı.
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ısuzu kocaeli tanıtım programı