Haberler

Başkan Cahan: "Bu Operasyonlar Bizi Yıkamaz"

1667
4-10-2017

Katıldığı televizyon programında gündem oluşturacak açıklamalar yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bu bir iftira, bu bir karalama kampanyasıdır. Biz memleketimize hizmet adına tüm özverimizle görevimizin başındayız.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından AK Partili Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in de görevinden ayrılmasıyla AK Parti’de benzer istifaların sürüp sürmeyeceği tartışmaları gündeme geldi. Kanal D Ana Haber Bülteni’nde yer alan ve istifası istendiği iddia edilen 6 belediyeden birisi de Uşak Belediyesi oldu. Ancak bu iddia kısa sürede, Akit TV Ankara stüdyolarına konuk olan Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından boşa çıkartıldı. Başkan Cahan, asılsız iddiaların amacına ulaşamayacağı vurgusunda bulunarak bu iddiaların gerçekle alakasının bulunmadığını söyledi.

Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen’in sorularını yanıtlayan Başkan Cahan, AK Parti Genel Merkezi tarafından istifası istendiğine yönelik yayınlanan asılsız haberleri, yürütülen başarılı FETÖ mücadelesinin sekteye uğratılma çabası olarak değerlendirdi.

Haberin Aydınlık Gazetesi, Oda TV ve sonrasında diğer kanallarda paylaşıldığını söyleyen Başkan Cahan, “ Bu maksatlı haberlerin bizim şahsımızla en ufak bir ilgisi yok. Kesinlikle AK Parti Genel Merkezi tarafından istifamız istenmedi. Bu haberler çıktıktan sonra biz genel başkan yardımcımız ve bakanlarımızla da görüştük. Onlar da desteklerini ifade ettiler, ben şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Bu kampanyalarla bizi asla yıkamazlar”

Siyasi hayatına AK Parti’nin Kurucu Gençlik Kolları Başkanı olarak başladığını belirten Belediye Başkanı Cahan, “10 yıl belediye meclisi üyeliği yaptım ve 2014 yılından bu yana da belediye başkanlığı yapıyorum. AK Partimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çizgisinde bu güne kadar yürüdüğümüz gibi bugünden sonra da yürüyeceğiz. Bu güne kadar halkımıza her noktada hizmet ettik ve bundan sonra da hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Bu karalama kampanyası bizi asla yıkamaz. Onların hedefledikleri sonucu bizler biliyoruz. Asla Uşak’tan elde etmek istedikleri sonuca ulaşamayacaklar.” diye konuştu.

Uşak FETÖ’nün Pilot İli

Türkiye’deki ilk FETÖ iddianamesinin Uşak’ta hazırlandığını ve ilk tutuklamaların da yine burada yapıldığını söyleyen Başkan Cahan, “Uşak FETÖ’nün en merkezi konumda olduğu şehirlerden bir tanesi. Kök hücrelerine kadar içerisinde FETÖ bulunan bir il. En üst bürokrasiden en alt kademesine kadar FETÖ’nün pilot olarak kullandığı ve her kademesini ele geçirdiği bir il. Uşak’ta bir 2013 fotoğrafı var. Dönemin valisi FETÖ sebebiyle kamudan uzaklaştırıldı. Yine dönemin Belediye Başkanı ve eşi, dönemin rektörü FETÖ’den dolayı cezaevinde. İlin ağır ceza başkanı FETÖ’den uzaklaştırıldı. İlin komisyon başkanı uzaklaştırıldı. Milli eğitim müdürü tutuklu ve cezaevinde. Belediye Başkan Yardımcıları tutuklu ve en önemlisi bürokrasi imam yardımcısı olan Hazim Sesli şu anda ceza evinde. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım cezaevinde. En üst bürokrasiden en alt bürokrasiye kadar işgal edilen ve sömürülen bir ildi Uşak. Sermaye akışının çok ciddi boyutlarda olduğu bir ildi.” dedi.

17-25 Aralık operasyonu sonrası göreve geldiklerinde FETÖ’ye yönelik çok ciddi bir mücadele yürüttüklerini kaydeden Cahan, hala devam eden bu mücadelenin bertaraf edilmesi adına FETÖ’nün boş durmadığını ve ortaya atılan bu asılsız iddianın da bundan kaynaklandığını dile getirdi.

FETÖ karşısındaki duruşlarının net olduğunu ve kentten bu örgütten temizlenmesi adına önemli çalışmalar yaptıklarını aktaran Başkan Cahan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ve şimdi bu dava çökertilmek isteniyor. Özellikle altını çizmek istiyorum, Türkiye’deki ana davaların ilk başlangıcının bir ayağını oluşturan Uşak’taki davamız özellikle FETÖ’nün yerel ayağını oluşturan medya ve onların bürokrasideki iş birlikçileri tarafından çökertilmek isteniyor. Ve bu davada bel kemiği olan, omurgayı oluşturan belediyemize saldırılıyor. Bu mücadeleye kim destek verdiyse onu karalayalım düşüncesi içerisindeler. FETÖ’yle mücadele edenlere karşı mücadele ederek yine kentte FETÖ’nün hakim olduğu algısını oluşturmak istiyorlar.”

“Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek”

“Biz bu yapının dimdik karşısındayız. Bundan önceki gibi bundan sonrasında da fırsat vermeyeceğiz. Bu örgüt çok hain ve sinsi... Bir delik, bir boşluk bulduğunda kendisini gösteriyor. Ancak amaçlarına ulaşamayacaklar. Uşak’taki davanın boşa çıkması demek 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimizin kemiklerinin sızlanması demektir. Bu güne kadar ortaya koyduğumuz dik duruşumuzdan ödün vermeden, bunlara fırsat vermemeye devam edeceğiz.”

FETÖ ile iş birliği yapanların deşifre edilmesiyle ilgili yapılan çalışmaların hız kesmeyeceğini vurgulayan Cahan, “Bunların yaptıkları eylemleri teker teker biz yetkili kurum ve bakanlıklarımıza sunduk ve sunacağız. Bunlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Onlar ne kadar çamur at izi kalsın diye uğraşsalar da sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız, genel merkezimiz bizim duruşumuzun farkındalar ve dünden itibaren de desteklerini aldık. Bugün il başkanlığımızda genel merkezimizin talimatıyla bunun bir iftira olduğu ortaya koyuldu, açıklama yapıldı. Bizimle ilgili bir problemin bulunmadığının altını net olarak çizdiler. Uşak halkımızın da dünden bu yana desteklerini çok ciddi biçimde görüyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz. İlimize, ülkemize, milli değerlerimize en iyi şekilde hizmet ederken bir yandan da hain örgütle yürütülen çalışmaları aralıksız olarak sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum. Onlar ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, taviz vermedik vermeyeceğiz. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.” ifadelerini paylaştı.

Başkan Cahan, belediye yönetiminin FETÖ davalarında bizzat taraf olduğunu ve bu mücadeleyi milletin kazanacağını kaydetti.

Henüz bu galerinin altına atanmış herhangi bir medya yoktur...
0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın Yağış Sürecini Sahadan Yönetti BAŞKAN ÇAKIN'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI ENGELLİ HAFTASINDA BAŞKAN ÇAKIN'DAN YENİ TESİS MÜJDESİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN 23 NİSAN MESAJI BAŞKAN ÇAKIN BASINLA BULUŞTU Başkan Çakın'dan 'Kentteki Tek Kadın Taksiciye' Sürpriz Ziyaret BAŞKAN ÇAKIN'DAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI Başkan Çakın Kadınlarla Bir Araya Geldi BAŞKAN ÇAKIN'DAN SOĞUKTA ÇALIŞAN EKİPLERE SICAK SÜRPRİZ BAŞKAN ÇAKIN YARENLER GECESİ'NE KATILDI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan açıklama akit tv iddia asılsız haber