Haberler

Başkan Cahan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

1952
24-10-2017

Uşak Belediyesi, Kayaağıl Termal Tesislerinde düzenlediği programla merkez mahallerinde ve köylerinde görev yapan muhtarların muhtarlar gününü kutladı.

Muhtarların Uşak'a hizmet adına önemli bir konumda olduklarını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "El ele verdiğimiz zaman muhtarlarımızla üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey yok. Halkımızla devletimiz arasındaki köprü olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü şimdiden kutluyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl duyurulan “Muhtarlar Günü”nün ilk yıl dönümünde Başkan Cahan muhtarları yalnız bırakmadı. Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen akşam yemeğinde muhtarlarla sohbet eden Başkan Cahan talepleri dinledi. Merkeze yapılan hizmetlerin yanı sıra köylere de el uzattıklarını kaydetti.

Muhtarlığın yerel yönetimdeki en eski örneklerden olduğunun altını çizen Başkan Nurullah Cahan, mahalle ve köy muhtarları, oda ve dernek başkanları ile her zaman sıkı bir iletişim içerisinde olmaya önem gösterdiklerini söyledi. Cahan, "Fedakar bir şekilde hizmet için çalışan değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar emeklerini memleketin gelişimi, vatandaşın daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ortaya koyuyor. Bizler de muhtarlarımızla daima omuz omuzayız. Birlikteliğimizin, muhabbetimizin, aramızdaki sevgi ve saygı bağının her zaman artarak devam etmesini istiyoruz." ifadelerini paylaştı.

Şehirde yürütülen hizmetlere değinen Başkan Cahan muhtarlarla birlikte hizmetlerde daha iyi sonuçlara ulaşılabildiğini söyledi.

Uşak Ziraat Odası Başkanı ve Beylerhan Köyü Muhtarı Nafiz Mıdık, "Hepimizin amacı köyümüze, mahallemize hizmet etmek. Bu esnada da imkanlarımız, bütçemiz dahilinde bunu gerçekleştiriyoruz. Uşak’ımızın gerçekten hizmetkarı, gece gündüz demeden, saat mevhumu tanımadan devamlı şehrimize hizmet eden bir kardeşimiz. Pek çoğumuz Uşaklıyız demekten çekinirken, bugün göğsümüzü gere gere, gururla Uşaklıyız diyoruz. Dışarıda Uşak'ın gelişmişliği konuşuluyor. Biz hizmetin her adımını gördüğümüz için gözden kaçırabilsek de, dışarıdan gelenler değişimi ve gelişimi çok net görebiliyor. Bu hizmetleri, fedakarlığı, özverisi nedeniyle başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Tüm Uşak'ımıza hizmet eden değerli Belediye Başkanımıza nazik davetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

Merkez Mahalle Muhtarları Başkanı Gökhan Toker ise, gerek muhtarlara ve gerekse muhtarlık makamına vermiş olduğu değer nedeniyle teşekkürlerini iletti. Toker, "Belediye Başkanımızın 3 buçuk yılı aşkın süredir yaptığı hizmetler, kalan sürçteki hizmetlerinin teminatı olacaktır." açıklamalarına yer verdi.

Köy Muhtarları Başkanı Ali Yıldız da Başkan Cahan'a davetleri nedeniyle teşekkür ederek hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Programa Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın yanı sıra Uşak Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Ünal, Hakan Uludağ ve Nurullah Furuncu, Merkez Mahalle Muhtarları Başkanı Gökhan Toker, Köy Muhtarları Başkanı Ali Yıldız, Uşak Ziraat Odası Başkanı Nafiz Mıdık, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: İslice, Durak, Sarayaltı mah. 59. Bölge olarak bilinen alanda 3194 Sayılı Kanunun 18. madde Uygulama Sarayaltı Mahallesi Sakinlerinden, Yaşar Taşkın BAŞKAN ÇAKIN KURAKLIĞA KARŞI TEDBİR İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU Karahallı/Karayakuplu Köyünden, Halime Aydın UŞAK'IN KADINLARI TİYATRONUN ÜNLÜ İSMİ ÜMMİYE KOÇAK İLE BİR ARAYA GELDİ BAŞKAN ÇAKIN: UŞAK'A DEĞER KATMAK İÇİN KARARLILIKLA ÇALIŞACAĞIZ Parselasyon Planı Askısı (58.BÖLGE) Sarayaltı-İslice Mah. BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇARŞAMBA PAZARI ESNAFI'NA ZİYARET UŞAK'TA DEZAVANTAJLI ÇOCUKLAR SPOR İÇİN BİR ARAYA GELDİ BAŞKAN ÇAKIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan muhtarlar buluşma yemek merkez köy