Haberler

Başkan Cahan'dan down sendromlu çocuklara istihdam müjdesi

1044
25-03-2018

Uşak Belediyesi sosyal tesislerinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle renkli görüntülere sahne olan bir etkinlik düzenlendi.

Kentte yaşayan down sendromlu yaklaşık 400 çocuk Uşak Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle bir araya geldi. Yoğun programı nedeniyle Ankara’da olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, telekonferans yoluyla özel günlerinde çocukların yanında oldu.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle belediye sosyal tesislerinde düzenlenen programa telefon bağlantısıyla katılan Cahan, down sendromlulara yönelik açılması planlanan ve yine down sendromluların çalışacağı kafenin müjdesini verdi.

Eşi Halime Cahan’ın gençlere eşlik ettiği programda açıklamada bulunan Başkan Nurullah Cahan, “Çocuklarımıza sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı ömürler diliyorum. İnşallah toplantımız hayırlara vesile olur. Onlar için istihdam alanı oluşturuyoruz. Kent park proje yıkımı gerçekleşen ve yerine park yaptığımız, eski adliye binasının bulunduğu bölgeye lokal bir çalışma yaparak down sendromlular kafeteryası oluşturacağız. Orada onlara iş imkanı sağlayacağız.” dedi. Programa katılmak istediğini ancak Ankara’daki programlar nedeniyle katılamadığını kaydetti.

Halime Cahan ise, down sendromlu çocukların neşesine ve karşılıklı sevgisine değinerek, “Onlar bizlerin yaşam sevincini arttırıyor. Başkanımızın da dediği gibi, çocuklarımızın sosyalleşmesi, onların hayata bakış açılarını genişletmek ve yaşamlarına katkı sağlamak adına biz her zaman yanınızdayız ve sizlerin hizmetkârıyız. Her türlü projede yanınızdayız.” dedi.

Down sendromlu çocuklara karanfil ve hediye verilerek özel günleri kutlandı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı BAŞKAN ÇAKIN: "BU MİLLET VATANI CANDAN ÖTE SAYMIŞTIR" Çocuklara yarış parkuru sürprizi Başkan Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU Uşak Belediye Başkanlığı Teşkilat Yönetmeliği BAŞKAN ÇAKIN'DAN MESAİ YAPAN PERSONELLERE BAYRAM ZİYARETİ Başkan Çakın'dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müjde istihdam down sendromu telekonferans