Haberler

Başkan Cahan'dan down sendromlu çocuklara istihdam müjdesi

1102
25-03-2018

Uşak Belediyesi sosyal tesislerinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle renkli görüntülere sahne olan bir etkinlik düzenlendi.

Kentte yaşayan down sendromlu yaklaşık 400 çocuk Uşak Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle bir araya geldi. Yoğun programı nedeniyle Ankara’da olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, telekonferans yoluyla özel günlerinde çocukların yanında oldu.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle belediye sosyal tesislerinde düzenlenen programa telefon bağlantısıyla katılan Cahan, down sendromlulara yönelik açılması planlanan ve yine down sendromluların çalışacağı kafenin müjdesini verdi.

Eşi Halime Cahan’ın gençlere eşlik ettiği programda açıklamada bulunan Başkan Nurullah Cahan, “Çocuklarımıza sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı ömürler diliyorum. İnşallah toplantımız hayırlara vesile olur. Onlar için istihdam alanı oluşturuyoruz. Kent park proje yıkımı gerçekleşen ve yerine park yaptığımız, eski adliye binasının bulunduğu bölgeye lokal bir çalışma yaparak down sendromlular kafeteryası oluşturacağız. Orada onlara iş imkanı sağlayacağız.” dedi. Programa katılmak istediğini ancak Ankara’daki programlar nedeniyle katılamadığını kaydetti.

Halime Cahan ise, down sendromlu çocukların neşesine ve karşılıklı sevgisine değinerek, “Onlar bizlerin yaşam sevincini arttırıyor. Başkanımızın da dediği gibi, çocuklarımızın sosyalleşmesi, onların hayata bakış açılarını genişletmek ve yaşamlarına katkı sağlamak adına biz her zaman yanınızdayız ve sizlerin hizmetkârıyız. Her türlü projede yanınızdayız.” dedi.

Down sendromlu çocuklara karanfil ve hediye verilerek özel günleri kutlandı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN FARKINDALIK HAREKETİ Başkan Çakın Basın Mensuplarıyla Buluştu BAŞKAN MEHMET ÇAKIN'DAN YENİ YIL MESAJI BAŞKAN ÇAKIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ Başkan Çakın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı BAŞKAN ÇAKIN: "BU MİLLET VATANI CANDAN ÖTE SAYMIŞTIR" Çocuklara yarış parkuru sürprizi Başkan Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müjde istihdam down sendromu telekonferans